Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem lehet a bányatavakba...

Miért nem lehet a bányatavakban fürdőzőket megbüntetni?

Figyelt kérdés
Az, hogy kiteszik a fürödni tilos táblát, nem vezet eredményre, mert a hülye magyar fürdik. Az ilyen helyeket lezárnám pár rendőrrel, aztán a fürdőzőket igazoltatás után keményen megbüntetném. Fizettetnék legalább 50ezer ft büntetést, így meggondolják, hogy legközelebb fürdenek, vagy nem. A bányatavakat el kellene keríteni, így nem lenne annyi vízbe fulladt ember. Tudom, hogy mindenki saját felelősségére fürdik, de egyszer meg kellene már érteni az embereknek, hogy ami tilos, az valóban tilos! A rendőri ellenőrzést addig folytatnám, akár naponta is, ameddig megértik az emberek, hogy TILOS.
2010. aug. 13. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

ne viccelj, egyrészt ilyen strandbelépő árak mellett nem is csoda, másrészt meg hát én is szoktam járni, és szinte nagyobb a tömeg mint hivatalos strandon sokszor


harmadrészt pedig azt soha nem teszik hozzá az ilyen esetekhez, hogy vagy full részeg volt vagy nem tudott úszni vagy stb, mert amikről én is tudok, az bizony mindegyik eset ilyen volt

2010. aug. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Elképzeltem, ahogy a rendőrök gázolnak a vízbe fegyverrel, egy szál gatyában, hogy igazoltassák a fürdőzőket...:))
2010. aug. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Hát én nagyon nem értek egyet veled. Ha nem lenne ilyen lehetőség, akkor én pl. egész nyáron nem tudnék fürödni, mert a strandbelépőket egyszerűen nem tudjuk kifizetni. Pláne ha még a kicsi elkezd ott visítani, hogy neki lángos, vattacukor, meg még ki tudja, mi minden kell. Az emberek nem hülyék, aki meg belefullad egy bányatóba, az meg is érdemli. Nem vagyunk kisgyerekek, nehogy már a rendőrök mondják meg, hol fürödhetünk.

Egyébként is nálunk a közelben lévő tónál nagyon jól meg van oldva a kicsik fürdőztetése, a tóval kis csatornán összeköttetésben lévő, kb 40 centi mély "pocsolyában". Állítom, hogy még jobb is, mint a strand :)

2010. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is azok fulladnak bele akik nem tudnak úszni, vagy rosszul lettek. De azok máshol is ugyan ilyen eséllyel fulladtak volna vízbe. Én simán fürödnék benne.. ezek hirtelen mélyülnek, de mit számít az ha az ember tud úszni. Viszont annak aki nem tud, annak tényleg veszélyes! De az meg minek megy bele?? Szimplán felelőtlenség..nem konkrétan a bányató hibája.
2010. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Ennyi erővel az öngyilkosságot is meg lehetne tiltani.
2010. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
akik a bányatavakban megfulladnak, ugyanúgy megfulladhatnak "hivatalos" strandon is
2010. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Uszodában, strandon is fulladtak már meg emberek, mégsem teszik ki a "fürödni tilos" táblát. Aki felelőtlen (vízbe ugrál ott, ahol nem ismeri a vízmélységet, részegen fürdik, bizonytalan úszástudással mély vízbe megy stb.), azt bármikor, bárhol utolérheti a vég. Saját magától senkit nem tudsz megmentetni.
2010. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Most neked az miért lenne jó ha megbüntetnék?

Mindenki fürödjön ahol akar. Ha meghal az az ő dolga engem nem érdekel.

2010. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
azzal azért vitatkzonék, hogy csak az fullad bele a tóba, aki rézseg vagy nem tud úszni. Idén nyáron is lehetett hallani olyat, hogy olyan ember fulladt bányatóba, aki jó úszó volt, és még nem is volt részeg sem. Bepánikol, görcsöt kap vagy bármi...nem kell ehhez részegség. Igen a strandon is ugyanúgy bele lehet fulladni a vízbe, de azért ott az a hangyányi esély, hogy az úszómester segít rajtad. pl. mikor a gyerekek kimennek a bányatóba, és rajtuk kívül nincs ott senki, nekik még ennyi esélyük sincs.Ezek azok az esetek mikor olyat hallani, hogy x bele esett a tóba, y kimentette, de y fulladt bele. Viszont büntetni nem büntetném, mivel minden embernek szabad joga eldönteni, hogy mi vállal be, mit csinál, veszélyesnek éri-e vagy nem, bízik-e annyira saját úszóképességében, hogy ha baj lenne, akkor tud magán segíteni.
2010. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen én is írtam, hogy akkor is megfulladhat ha rosszul lesz. De ez bárhol máshol is megtörténhet. Pl. a Balatonon és a Velencei tavon is sok olyan hely van ahol nincsenek életmentők akik mindenkit figyelnek.


Szerintem a probléma inkább ott van, hogy szegényebb településeken, ahol nincs pl. az iskolában, óvodában úszásoktatás, ráadásul a kisgyerekek egész nap szélnek vannak eresztve, ott ezek szépen elcsámborognak felügyelet nélkül a bányatóhoz, patakparthoz, folyóparthoz stb. ha véletlenül megcsúsznak és beleesnek, akkor belefulladnak.


Aztán ugyan ez van azokkal is, akik pl. ki akarják menteni valamelyik rokonukat és végül belefulladnak. Ők sem tudnak úszni, de ha az ember gyereke fuldoklik, akkor bizony utánaugrik..


Szerintem rengeteg hely van az országban, ahol az emberek nagy része nem tud úszni.

Csak a nagyobb városokban van a gyerekeknek ingyenes úszásoktatás. Nekem pl. óvodás korom óta volt.

2010. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!