Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Illegális e-mailben megtéveszt...

Illegális e-mailben megtévesztő szöveggel pénzt utaltatni a számlaszámunkra?

Figyelt kérdés
Kaptam egy spam e-mailt NKM nevében, hogy mennyi a számla amit be kell fizetnem. Ott van a számlaszám ahova fizetni kell meg közlemény meg minden. Kérdésem az, hogy ezek a számlaszámok nincsenek névhez kötve és nem kellene az ilyen embereket rohadtul lecsukni? Hol lehet ezt jelenteni? Lesz-e eredménye ha jelentem. Ha nem akkor én is csinálhatok ugyanilyen vállalkozást következmények nélkül?
2020. dec. 29. 13:18
1 2
 1/14 xswerdy ***** válasza:
100%
ez természetesen csalás, fordulj a rendőrséghez.
2020. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

"Lesz-e eredménye ha jelentem. Ha nem akkor én is csinálhatok ugyanilyen vállalkozást következmények nélkül?"


Nem lesz várható eredménye, de nem azért, meg legális lenne ez az üzletpolitika (ez egyértelműen csalás), hanem mert kamu e-mailcímet és kamu levelet bárki csinálhat, nehéz lenyomozni.


Szóval csak annak tudatában csinálj ilyet, hogy törvénytelen és a börtönt kockáztatod vele + a társadalmi megítélésedet.

2020. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"kamu e-mailcímet és kamu levelet bárki csinálhat, nehéz lenyomozni"


Azért a számlaszámot már le lehetne nyomozni, és akkor kereshet másik balek csövest magának...

2020. dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 xswerdy ***** válasza:
100%
de bankszámlára kell utalni a pénzt, az meg elég könnyen kinyomozható, hogy kié.
2020. dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
csalás azonnal feljelenteni az ilyen mocskot
2020. dec. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok!


Igen, bocsánat, a számlaszám már egy lenyomozhatóbb dolog.


Természetesen ezt is meg lehet oldani, ráadásul anélkül, hogy a bank-nak bármi köze lenne hozzá, de most nem adnék ötleteket a kérdezőnek.

2020. dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

sajnos a legtöbb ilyen csalást azért merik csinálni, mert általában olyan kis összegről van szó, hogy feltételezik a károsultról, hogy tanulópénzként elengedi...nem ér annyit az a sok utánajárás, ami végén lehet csak egy lezárt eredménytelen nyomozásról kapsz értesítést.


ez pszichológia...viszont ettől még elég sok biztonsági lépés van a háttérben, ami csökkenti a lebukás vagy a beazonosítás kockázatát, régebben volt nagy divat hajléktalannal nyittatni egy bankszámlát egy kis pénzért cserébe, de mivel erre már jobban figyelnek a bankok, sokkal egyszerűbb lett a különböző fintech cégeknél intézni számlát...

2020. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen leveleket az adott szolgáltatónak érdemes jelenteni
2020. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jelentem az NKM-ek
2020. dec. 29. 14:21
 10/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"de bankszámlára kell utalni a pénzt, az meg elég könnyen kinyomozható, hogy kié."


Egyrészt kb biztos, hogy nem magyar bankszámlaszámra kell utalni, de általában mindegy is. Egy hajléktalan nevére kell számlát nyitni, az kap érte 50 eurót, vagy annyit sem, a balekok meg ha csak 100-at is utalnak összesen, akkor már nyert az ügyön. Szóval az, hogy megvan, hogy kié a számla, nem sokat jelent.

2020. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!