Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan van meghatározva, hogy...

Hogyan van meghatározva, hogy egy vadász a sima vadászengedélyével milyen fegyvert vehet?

Figyelt kérdés
Mert gondolom nem vehet valami félautomata dobtáras sörétest vagy valami. Hogyan van megszabva, hogy mi számít vadászfegyvernek?
2021. jan. 2. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
4%

Gondolom van erre egy törvény, amit megtalálsz az interneten. Egyébként azt is gondolom, hogy aki annyira agyhalott, hogy beáll vadásznak, az alapvető vizsgát is tesz, ott pedig alapvető kérdés kell legyen a fegyvertípus és annak használata.

Amúgy mgé egy tanács: a vadászat gyilkosság, aberrált barom állatok hobbija. Ne érdekeljen annyira.

2021. jan. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Csak olyan fegyvert vehetsz amire van egedelyed, aminek a hasznalatabol levizsgaztal. Nem csak lovoldozni kell tudni, hanem ismerned kell a fegyveredet, szet kell tudni szedni es ujra osszerakni ... vizsgazni kell fegyverismeretbol. Utana azt veszel amit akarsz.
2021. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
86%
Birom az ilyeneket mint az egyes. A vadászat gyilkosság mi? Gondolom vadgazdálkodásról életedben se a hallottál. Államnak elég jó bevétel is a vadásztatás külföldiek számára. Ilyen alapon a horgászat se jobb. De ne az alaján itéljünk már mert van egy két vadász aki nem bír magával . Ilyen emberek az élet más területén is előfordulnak.
2021. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egyes semmit se tud a vadászokról, najó kb annyit mint egy kisgyerek. Vadászatnak része ugyan a vad elejtése, de sok egyéb meló van amit guglizzon ki akinek több ideje van rá mint nekem pötyögni. Hasonlattal élve a házasság sem csak a szexről szól hiába része az is. De a konkrét levadászás sem arról szól hogy van engedélyem fogom a puskát és lövök mindenre. Vannak x meg y időszakok, hogy mikor erre mikor arra lehet lőni az adott protokoll szerint. Vegyük mondjuk a szarvasbőgés időszakában szarvast : meglátod oké, akkor még távcsővel vizsgálódni kell elég öreg illetve selejtes-e, és ha igen csak azután veheted célba -ha addig nem fut el -mert ez egy ilyen műfaj.
2021. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
#4 Igen én is ezt írtam. Legutolsó eset volt mikor a bátyámmal kimentem egyszer őzre. Na gyerünk. Láttunk őzet. Na löjj mondom. Nem lehet mondja. Kicsi. A következő nem volt jó mert nem bak volt. A harmadik negyediknek is volt valami gondja amiêrt nem lehetett lelőni. Na mondom jó kis vadászat ez is. Végre volt egy minden szempontból ideális. Na mondom lőjj. Akkor mondja hogy ő tulajdonképpen egy bizonyos őzet keres. Két hete. Selejtes a trófeája . Rosszul áll. Azt akarja kilőni. Na mondom ezt nem mondod komolyan ha tudom el se jövök. Ekkor kiszáltunk a kocsiból és gyalog haladtunk tovább. Vagy 20 perc sèta után azt mondja na látod? Ott van. Na mondom csoda történt lődd le és menjünk. Nem lehet válaszolta. Hát mondom ez nem igaz. Az a kukoricás ahol lakmàrozik a szomszéd vadásztàrsaság területe. De mondom csak 3 méterrel van túl a határon mit számìt az? Lőd le majd áthúzom. Nem lehet. Na èn ekkor voltam utoljára vadászni vele. Maradok a horgászatnál.
2021. jan. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1-es:

Hidd el, egy vadász sokkal jobban szereti, ismeri, tiszteli az állatokat, mint az ilyen kis wannabe állatvédők, mint amilyen te is vagy. :)

2021. jan. 2. 20:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Rövidre fogom,

Golyós: vadászatra félautomata fegyvert, illetve automata fegyvert NEM tarthatsz, amiket beírhatsz azok az ismétlő, billenő, alsókulcsos puskák.


Maroklőfegyver: Nem írathatsz be vadászatra.


Sörétes: Több csövűek (bock, lapát, drilling ), előagyszánas, félautomata (ha 2+1 lőszernél, több lőszert nem tud befogadni), alsókulcsos.


Illetve vannak még a vegyes csövűek, de azokat minden esetben golyósként írják be.

2021. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!