Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Több vagyonőr munkáltatónál...

Több vagyonőr munkáltatónál voltam állásinterjún, nem sok sikerrel.Havi 240 órát kellene dolgozni, amire nettó 100 800 Ft ot fizetnének a munkaadók. A munkáltatókra nem vonatkozik a legkisebb garantált minimálbér? Ki ellenőrzi ezeket?

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pspíron nem 240 órát dolgoznál.
2021. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kamu
2021. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez a havi 240 óra hogy jön ki? Mert egy hónapban nem 20 napot szokás dolgozni és főleg nem állandóan 12 órázni.


Szerintem kamu a kérdés de elméletileg minden lehetséges így ha részmunkaidősként vesznek fel akkor akármennyi lehet a fizetésed aztán ha neked ez jó akkor hajrá és dolgozz kétszer annyit mint amit papíron felvállaltál.

2021. jan. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom papíron mi szerepelne, mert én otthagytam, nem fogadtam el ezt az ajánlatot. Jelenleg vagyonőrként dolgozom a bruttó órabérem az 1510Ft, 24/48 munkarendben dolgozom öregségi nyugdíjasként Budapesten.
2021. jan. 6. 16:05
 5/10 A kérdező kommentje:
Ott is 24/48 munkarendben dolgoznak a vagyonőrök, legalább is ezt mondták az állásinterjúkon. Egyébként komolytalanok voltak az állásinterjúk A HR-sek részéről.
2021. jan. 6. 16:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Ellenőrzik ezeket is de,...az ellenőrzéskor/után furcsamód megszünnek jogutód nélkül a munkáltató vállalkozások.

Természetesen aznap már tovább alkalmaz egy olyan "cég",aminek a tulajdonosai ugyanazon személyek.

A vagyonőri munkáltatók a lehető legaljasabb és embertelenebb cégek közé tartoznak.

2021. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De miért? Ezt nem lehet megszüntetni? Úgy gondolom az én munkáltatóm szintén vagyonőri, egy tisztességes munkáltató. Karácsonyra + egy havi fizetést kapott minden vagyonőr, akik e munkáltatónál dolgoznak. Valóban vannak vagyonőr cégek akik bruttó 550-600 Ft órabérrel dolgoztatnak vidéken, bolt áruház őrzésekben.Hát miért nem lehet ezt megszüntetni? Nem is értem.
2021. jan. 6. 17:41
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Hát miért nem lehet ezt megszüntetni?"


Mert egyik félnek sem érdeke megszüntetni. Kinek is lenne? Annak, aki képtelen normális állást találni? Ha dolgozni is akar, akkor örül, hogy 100 ezret kap, nem 56-ot közmunkán. Ha a céget feljelentik, akkor még ez sem lesz... A munkaadónak? Ő örül, hogy potom pénzből megússza. Az államnak? Addig sem kell segélyezni, sőt még valamennyi adó is befolyik. Az őrzött terület tulajdonosának? Ő szintén örül, hogy jóárasítva megvan az őrzés.

Szóval kinek érdeke?

2021. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy havi 240 órára csak 100800 jöjjön ki. Még papíron is.

180.000 lesz az, csak elértetted.

2021. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jelents fel a picsába!
2022. márc. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!