Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 19 évesen úgy döntöttem,...

Ha 19 évesen úgy döntöttem, hogy felköltözöm Budapestre és megszakítom a kapcsolatot a családommal, akkor bejelenthetnek a rendőrségnél, mint eltűnt személyt?

Figyelt kérdés

És hogyha elméletileg igen, akkor ha már egymás után ezt 2-3x megteszik, (mivel én, ha ez a szemétség működik akkor az összes ilyen alkalomnál lakóhelyet váltok), akkor a rendőrség sem hülye és rá jönnek, hogy csak a szülei zaklatnak egy nagykorú, már független személyt ugye?


Köszönöm a segítséget!



#gyerek #rendőrség #szülő #eltűnt személy #megszakítani a kapcsolatot
2021. jan. 7. 05:47
1 2
 1/15 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

Bejelenthetnek. A rendőrség keresni fog, és ha megtalál, megkérdezik, mi a franc van. Azt mondod, nem érdekel a családod, ennyi, és akkor otthagynak. Nem kell elköltöznöd.

Amikor lelépsz, minden fontos iratodat vidd magaddal (anyakönyvi kivonat is!).

2021. jan. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
99%
Bejelenthetnek. De a rendorseg nem aruljatja el nekik az uj lakcimed.
2021. jan. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Bejelenteni bejelenthetik, amikor megkeresnek, közlöd velük: "családdal a kapcsolatot megszakítottam, nem vagyok rájuk kíváncsi, kapcsolatot nem szeretném velük tartani és ez vonatkozik az általuk tett, esetleges további bejelentésekre is", kéred a további bejelentéseket "így kezeljék".

Ügyfélkapun pedig lakcímedet, tartózkodási helyedet titkosíthatod.

2021. jan. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem, közlöd a családdal, hogy nem akarsz velük kapcsolatot, ne is keressenek és kész.
2021. jan. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Saját akaratodból hagytad el őket nincs mit tenni .
2021. jan. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Lakhelyet nem kell változtatni szerintem, amikor téged megkérdeznek, azt a tényt érdemes rögzíteni, hogy kapcsolatot nem szeretnél tartani velük, ha kerestetnek.
2021. jan. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Igen.ha ezután elkeudenek zaklatni akkor feljelented őket és kérsz távoltartási végzést velük szemben.
2021. jan. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell 2-3 alkalom, és nem a rendőrség fogja megálmodni, hogy zaklatás e. Ha első alkalommal megmondod, hogy nem elvesztél, hanem nem akarod, hogy tudják, hol vagy, akkor ennyi, kész, részükről lezárva. Onnantól már ha újra bejelentenének, akkor a rendőrség tudni fogja, hogy nem akarod velük felvenni a kapcsolatot.
2021. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

A rendőrség nem fogja nekik kiadni a címedet, annyit fognak elmondani, hogy megtaláltak, és nem akaratodon kívül vagy máshol. Nem kell mindig költözködni.

Így többedjére már bejelenteni se tudnak az előzmények alapján.

2021. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5%

1:

"Amikor lelépsz, minden fontos iratodat vidd magaddal (anyakönyvi kivonat is!)."


... és a dilipapírodat is!

2021. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!