Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi ideig tart beszereznem...

Mennyi ideig tart beszereznem éles maroklőfegyvert otthon tartásra és hogy kell intézni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 16:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%

Magyarországon,-csak úgy-,magánszemély nem tarthat éles lőfegyvert.

Fegyveres szolgálat vagy vadászegyesületi tagság szükséges hozzá.

2021. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
29%
Kb lehetetlen legálisan, az viszont azonnal megvan papírmunka nélkül.
2021. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 árokpart ***** válasza:
52%
1-es Miért beszélsz butaságokat ha nem értesz hozzá. Kérdező menj el egy sportlövész egyesülethez iratkozzál be és idővel kaphatsz éles maroklőfegyverre tartási engedélyt. Ugyan kicsit procedúrás dolog és pénz is kell hozzá, de ha szeretnéd akkor megéri. Ha lenne pénzem én is megcsinálnám a sportlövői tartási engedélyt.
2021. jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%

#3as!

Ezen jót nevettem! :)

És még "számonkéred" a másikat?!? :)

2021. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 árokpart ***** válasza:
65%
4-es Örülök, hogy jót nevettél de ez így van nézz utána.
2021. jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

Tudom mi a szabályozás. :)

Van "kereskedelmi" szintig golyós,sörétes,marok,vadászfegyver vizsgám.

Ezért mertem írni.

Nem "így" működik. :)

2021. jan. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 árokpart ***** válasza:
77%
Kérdező a pontos részleteket érdeklődd meg telefonon vagy a legjobb személyesen bármelyik törvényesen bejegyzett lövészegyesületnél, lövészklubnál. Ők el fogják mondani, hogy mennyit kell hozzá teljesítened a legkisebb kalibertől a legnagyobb kaliberig meg kell tanulni a lövészetet, majd meglőni a minősítőt és amelyik kaliberből meg tudod lőni a minősítőt arra kaphatsz tartási engedélyt. Ha a minősítő megvan akkor az engedélyezési eljáráshoz pszichológia és egyéb alkalmassági vizsgák vannak, vannak még egyéb fegyverkezelési vizsgák stb és ha ezek megvannak úgy kapod meg az engedélyt.
2021. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Magyarok szigorúbbak lennének mint a németek? Egyszer megkérdeztem a fegyverboltban, mehetek sportszerűen lőni, 2 év tagság után kaphatnék tartásit. Viselésit soha, max ha elmegyek fegyveres őrnek.

Csodálom hogy ezt még nem egységesítették az eukraták.

2021. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

#1 vadászok nem is tarthatnak maroklőfegyvert.

#6 de jó és a fegyvervizsgán nem hallottál ilyen kifejezést, hogy “önvédelmi célú tartás” “sportcélú tartás”, “vadászati célra való tartás” mert én igen, sőt szóbelin erről kellet beszélnem, hogy ki kinek adhat át, engedhet át lőfegyvert.



Kérdező

1.Fogod elmész egy lövészklubba kifizeted tagságit tag leszel.


2. Leteszed a fegyverismereti vizsgát célszerű mind a három fegyvernemből.


3 Pszichológiai vizsgálat 2db, félévnek elkell telnie a kettő vizsgálat között.


4. Sportorvos


5. Szövetségi tagság mdlsz, vagy mssz


6. Minősítés meglövése.


7. Szövetségi ajánlás


8. Fegyverszekrény/ vagy szóba ha A katot is szeretnél tartani (idei évtől kötelező)


9. Be mész igrendre az íratokkal, kijönnek ellenőrzik a szekrényt, vagy a szobát.


10. Ha minden rendben van, akkor megkapod az “vásárlási engedélyt” az első lőfegyveredre, megveszed 8napon belül beviszed igrend, és kiadják neked a tartási engedélyt.



Az engedély kb 130-150 ezer várostól, klubtól függ

Ha csak pisztolyt szeretnél kb fél év mire megveheted, ha puskát is akkor egy év az új eu rendeletnek köszönhetően.

2021. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
És most várjunk olyan hozzászólót is,akinek talán van egyetlen ismerőse,akinek a leírtak alapján VAN otthon éles maroklőfegyvere. Nem sportfegyver vagy vadászfegyver!
2021. jan. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!