Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet "nem nyilvános"...

Hogyan lehet "nem nyilvános" végrendeletet írni? Ami csak akkor kerül napvilágra ha már meghaltam?

Figyelt kérdés
Annyi sok sz@r ér engem, hogy már nem bírom tovább és előbb utóbb "lépni fogok". Csak sajnos amit kiválasztottam magamnak annak elég csúnya hatása lenne magamra nézve, így szeretném, ha majd hamvasztással temessenek el, hogy az ismerőseim ne lássák a holttestemet "olyan" állapotban. Szóval kérdésem lenne, hogy lehet "időzítve" nyilvánosságra hozatni a végrendeletemet ilyen esetben, hogy előre még ne tudja senki mit akarok csinálni?

2021. jan. 10. 12:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

A végrendeletedben csak és kizárólag a tualjdonodrol rendelkezhetsz úgy, hogy az kötelező érvényű legyen, a temetésedről nem. Tehát mondjuk leírod, hoigy a Kovács Pistára hagyod a hazad, az kotekezo -kivetel ha a torvenyes oroklesi rend szerint mast illetne és az pert indít a köteles reszert. Ha leírod hogy hamvasztást akarsz, attól az örökös, akinek a kötelessége a temettetésed lesz még dönthet úgy, hogy koporsós temetést rendez.

Amúgy meg közjegyzőhöz fordulsz és ő segít

2021. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Keresel egy jegyzőt.
2021. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Inkább kérj segítséget!

Ez az állapot se tarthat a vegtelenségig.

2021. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

"A végrendeletedben csak és kizárólag a tualjdonodrol rendelkezhetsz úgy, hogy az kötelező érvényű legyen, a temetésedről nem. "


Na, ez egy jó nagy baromság.

A végrendeleted akkor kerül nyilvánosságra, amikor te már elhunytál ha:

- közjegyző segítségével végrendelkezel.

- A közjegyző elhelyezi egy adatbázisban.


A végakarat nem csak a vagyonnal való rendelkezést tartalmazhatja. Te simán szerződhetsz egy céggel is, aki vállalja, hogy halálod után a végakaratodnak megfelelően temet el. Tehát ha kivánod, akor elhamvaszt. Erre a célra a szükséges összeget a hagyatékból biztosítja a közjegyző a cég részére ha a vállalás megtörtént.

2021. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

4!


Nem, nem baromság. Ha azt írja, azt akarom hogy hamvasszanak, azt senki sem köteles betartani. Ha te szerződést kötsz egy céggel, az más kérdés, köze nincs a végrendelethez. Pláne hogy a végrendeletet a hagyatéki tárgyaláson ismertetik, ami nem épp pár nappal a haláleset után szokás megtartani.

2021. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A közjegyzőt értesítik a halálesetről, az ő első dolga, hogy megnézze, van-e végrendelet. Ha van, ő ismeri meg a tartalmát leghamarabb. Már ha nem mindjárt ő is fogalmazta meg.


"Ha az örökhagyó végakaratának egésze vagy része végrehajtására végrendeletében cselekvőképes nagykorú vagy jogi személyt nevez meg, e személy (végrendeleti végrehajtó) öröklésben érdekeltnek tekintendő."


Hülyeségeket zagyválsz, buta vagy, mint a föld.

Egyáltalán, mit keresel te itt?

2021. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Bunkókam, vegyél vissza.
2021. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Félrevezeted a kérdezőt, te magad is hülye vagy a joghoz, mégis mást vonsz kérdőre és még neked áll följebb? Paraszt.


"Az örökhagyó a hagyatékban részesülő személyt olyan kötelezettséggel is terhelheti, amelynek követelésére más nem válik jogosulttá (meghagyás).

Olyan meghagyás teljesítését, amely szerződés tárgyául alkalmas szolgáltatásban áll, az érdekelt szerv követelheti. Kétség esetében a meghagyás az örököst terheli.


Ha feltehető, hogy az örökhagyó a részesítést a meghagyás teljesítéséhez kívánja kötni, a meghagyással terhelt a részesítést elveszti, ha a meghagyást nem teljesíti, vagy annak teljesítése neki felróható okból válik lehetetlenné."

2021. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Paraszt? Ja, tükörbe néztél? Amúgy megy az értő olvasás? Szerintem nem. Ugyan olvasd már el a saját irományod utolsó mondatát és próbád már meg értelmezni.
2021. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Azt neked kéne megpróbálnod értelmezni, de látom, erre már tettél egy hiábavaló kisérletet.


A mondat annyit tesz, hogy akire az örökhagyó a feladatot bízta, az csak akkor kaphatja meg a részesedését, ha a feladatot teljesítette vagy akkor, ha nem teljesítette ugyan, de azért nem, mert arra nem volt módja, lehetősége.

Teszem azt, az örökhagyó meghagyja, hogy hamvait a dunába szórják, de úgy hal meg, hogy teljesen elszenesedik egy robbanás, egy közúti baleset, egyéb következtében. Vagy esetleg a tengerbe veszik.

Ez esetben a végrendeleti akarat bár létezik, nem kérhető számon a terhelten. És erről nem a terhelt tehet.


Amúgy meg, hogy tanulj is valamit, éppen a temetésekkel, azok hogyanjával kapcsolatban szoktak meghagyásosan végrendelkezni az emberek.

Szó ami szó: A végrendelet nem csak vagyonelosztás, hanem a végakarat megnylvánulása is.

2021. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!