Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőügyben a vádlott...

Büntetőügyben a vádlott ügyvédje valójában tudja a "valós" sztorit, és utána kreálnak egy hihető hazugságot?

Figyelt kérdés

Vagy a vádlott már az ügyvédjének is a szépített sztorit adja elő?


Tehát ha van egy gyilkosság amit XY vitt véghez brutális kegyetlenséggel, akkor XY amikor felfogadja az ügyvédjét, neki a teljes igazságot mondja el, vagy próbálja balesetnek előadni?


2021. jan. 17. 12:14
 1/6 anonim válasza:
100%

Engem zaklatással vádolnak, az is büntetőügy. Az emberölés komolyabb.


Szerintem az ügyvédnek nincs értelme hazudni, mert csak úgy tud segíteni, kitalálni egy megoldást. Nem is értem.... A gyilkosoknak is van ügyvédjük. Bár szerintem biztos van, aki az ügyvédjét is átveri, de őt köti a titoktartás. Egyébként a rendőrség már más tészta, ők is mondják, hogy mondj el mindent, segítenek, de sokszor te cseszel rá..... A saját ügyvédedben megbízhatsz, kivéve ha mondjuk anyád ismerőse....

2021. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az "igazságnak" két oldala van.

Az elhangzottak (bizonyítások) alapján kell a bíróságnak "mérlegelnie".

Mindegy hogy mit szépítenek a vád,vagy a védelem.

2021. jan. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Alapszabaly: orvosnak es ugyvednek nem hazudunk, kulonben nem tud segiteni!
2021. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
A jó ügyvéd egyben jó pszichológus is. Nem az a dolga, hogy megismerje a történetet a maga teljes részleteiben, hanem az, hogy enyhítse a várható büntetést, ami a bíróság kiszabhat. Ezért nem akar olyan mélyre belemenni a dolgokba, hogy a saját lelkiismeretével kerüljön szembe, mert akkor el kell állnia a védelemtől.
2021. jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy a vádlott mennyire bízik, illetve mennyir enem bízik az ügyvédjében.


A 4-es írása sajnos butaság. Az ügyvéd dolga bizony az, hogy megismerje a történetet a maga teljességében, mert adódhat olyan aspektus, mozzanat, ami az ügy elbírálása szempontjából fontos.

Az ügyvédnek "nincs" lelkiismerete. Legalábbis abban az értelemben nincs amire a poster gondol.

2021. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Jobb megbízni benne! Most az ügyvédet köti a titoktartás, nem fogja kipletykálni, hogy te tetted. Hanem mérlegeli a bizonyítékokat, vagy ad tanácsot. Ha nem tud minden részletet, akkor nem tud segíteni. Ha bűnös is vagy, megpróbál kihúzni a csávából.
2021. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!