Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mitől függ az, hogy az ügyészs...

Mitől függ az, hogy az ügyészség tesz-e indítványt, hogy ha beismeri val aki a bűnösségét megmondja mennyit szabjon ki a bíró, máskor meg nem?

Figyelt kérdés

Volt Hajdúdzoboszlón egy lopási ügyem, melyben már első kihallgatásomkor beismertem és megbántam, hogy egy suliból a takarítónőktől pénzt loptam. Még nyomozati szakba visszafizettem a sértetteknek a pénzt.

A Hajdúszoboszlói Járási ügyészség, ha beismerem az előkészítő űlésen s lemondok a tárgyalásról azt indítványozta, hogy a bíróság fogházbüntetésre ítéljen, melynek végrehajtását próbaidőre függessze fel, de hogy mennyit nem indítványozott.


Békéscsabán van egy ügy ellenem, ott vádiratában az ügyészség k8fejtette, hogy ha előkészítőn beismerek, lemondok a tárgyalás jogról, akkor a bíróság 3 év 6 hó börtönbüntetésre ítéljen és 5 évre tíltson el a közügyektől.


Oké, hogy mindkét esetben volt ügyészi indítvány, azonban az érfekelne, hogy mitől függ az, hogy oda is írja az ügyész, hogy mennyi, hány év legyen az a büntetés, vagy nem írja oda?


Ez mitől függ.



2021. jan. 19. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
3 év 6 hó a méltányos indítvàny? Erős ez levike!
2021. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mi az erős???

Mert ebből semmit nem értek.

2021. jan. 19. 21:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy az ügyész mértékes indítványt tegyen, az nem egy régi dolog, sőt egészen új dolog, még nem gyakorlott dolog. Ezért lehet az eltérés.
2021. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!