Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bíróságon személyes meghallgat...

Bíróságon személyes meghallgatáson (békítő) mire kell számítani?

Figyelt kérdés
2021. jan. 21. 15:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom, mit kell ott csinálni. Valaki legyen kedves segíteni nekem ebben.
2021. jan. 21. 15:45
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezik, mi a gond és akarsz-e beszélni róla. Látsz-e reményt a kibékülésre. Nem fogják erőltetni, ez egy beszélgetés lesz csak.
2021. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én vagyok a feljelentett (rágalmazás) és nagyon megbántam a dolgot, de ezt már elmondtam a sértettnek is többször.
2021. jan. 21. 15:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy békítő eljárás. A bíró ismerteti a feljelentést, majd pedig kísérletet tesz arra, hogy kibéküljenek a felek. A feljelentőnek elmondja, hogy ha te, aki feljelentett vagy, bocsánatot kérsz és hajlandó vagy az eljárási illetéket megfizetni, amit neki kellett korábban, akkor dönthet úgy, hogy kéri az eljárás megszüntetését. Akkor itt a vége. Viszont ha ő nem fogja ezt el, akkor kérheti, hogy folytassa le az eljárást a bíróság. Abban az esetben tárgyalás várható, vagy legalábbis határozatot fognak veled szemben hozni.
2021. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha nem jelenik meg ezen, akkor mi van?
2021. jan. 24. 13:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a feljelentő nem jelenik meg és magát alapos okkal nem menti ki, akkor megszüntetik az eljárást, mert az annak számít, hogy a vádat elejtette. Ezt a határozatot kézbesítik a részére, ha a fellebbezési határidőben nem jelent be fellebbezést, akkor jogerőre emelkedik és ennyi volt.
2021. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!