Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átvert az ügyvédem?

Átvert az ügyvédem?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve volt egy balesetem, amikor elütöttek a zebrán és eltört a lábam. Akkor a rendőr is megállapította és jegyzőkönyvbe volt foglalva, hogy vétlen voltam és az elütőmet terheli a felelősség. Felkerestem akkor egy ügyvédet, hogy az elütőm biztosítójától kártérítést igényeljek. Eltelt kb. egy év, tavaly januárban jelentkezett az ügyvédem, hogy a biztosító 800.000 Ft-ot ítélt meg (neki 20% az ügyvédi díja egyébként), de ő azt tanácsolja, hogy ne fogadjam el, hanem támadjuk meg ezt a végzést, mert véleménye szerint ennél többre vagyok jogosult. Hallgattam a tanácsára és mondtam, hogy rendben. Mondta, h legalább még egy évbe kerül mire elérhetünk valamit. Jött tavaly a covid, én sem foglalkoztam vele komolyabban. Októberben próbáltam érdeklődni az ügyvédemnél, hogy van e fejlemény, először emailben, de nem válaszolt. Majd kerestem telefonon, de nem vette fel, sorozatosan kinyomta, illetve legutóbb visszaírt SMS-t hogy egy hét múlva tud visszahívni csak, türelmem kéri. Eltelt azóta újabb 3 hónap. Részéről semmi reakció. Újra megpróbáltam hívni, telefonon, de ismét kinyomta, és visszaírt, hogy visszahív egy kicsit később. Azóta is eltelt egy hét... már úgy érzem, hogy palira vagyok véve. Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban? Mit tudok tenni? Valami tanács?

2021. jan. 23. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Most őszintén, ha neked ráért egy évet a telefonálás, akkor miért hiszed hogy az ügyvéded szerint nem érsz rá még egy évet várni?

A bíróságokon most nem ilyen ügyeket tárgyaltak az tény, de legyél már egy kicsit rámenősebb, hiszen itt a te pénzedről van szó! Ne csak egyszer telefonálj majd várj megint hónapokat, keresd fel személyesen, bombázd email-ekkel, küldj neki sms-t, hogy ha nem tájékoztat akkor keresel másik ügyvédet! Mutasd meg hogy neked már nem ér rá, hanem be akarod fejezni!

2021. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Mivel vert át? Ő jár rosszul ha nem kap tőled egy fillért se. Egyszerűen csak nincs kedve az üggyel foglalkozni, mert vagy más, fontosabb dolga van, vagy egyszerűen csak lusta, vagy látta, hogy téged nem érdekel az ügy, ezért hagyta az egészet, nem fektetett bele energiát.
2021. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A lényeg az, hogy egyszerűen nem válaszol. Nem veszi fel a telefont, folyton kinyom. Emailre nem ér vissza. Nem lehet elérni. Nem egyszer próbáltam keresni, eleinte én is azt gondoltam h elfoglalt, van ilyen. De legalább megtisztelhetne azzal, hogy felveszi nekem a telefont egyszer.
2021. jan. 23. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom nincs olyan messze tőled, nem az ország másik végében van ha őt fogadtad fel, tehát elmész hozzá személyesen és megkérdezed mi a helyzet az ügyeddel. Erre ő azt mondja mondjuk, hogy jaj elnézést kér, de elfoglalt volt, de még nincs semmi fejlemény, majd szól. Te megköszönöd, elmész, majd újabb 1 évig felé se nézel, talán el is felejted az ügyet, mert "ahh régen volt az már, nincs kedvem bajlódni vele" és gond megoldva...
2021. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
Lehet, hogy beteg.
2021. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Írj a kamarának! Kaptál hivatalos iratot arról, hogy fellebbezett nagyobb összegért? Lehet elfelejtette :D

(Nem vicc, az én ügyvédem állandóan oerelne mindenkit, de nekem kell intézkednem (amibeen tudok), mert egy debil, nem tud szöveget értelmezni sem a saját szakterületén, de azért egyetemi tanár. (Nem általánosítok, lehet 1000 ügyvédből 1 ilyen, de nekem miért is ne sikerült volna kifognom. Már csak egy szerződést kell lebonyolitsnia, remélem menni fog neki, aztan elfelejtem egy életre).

2021. febr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!