Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűvésztrükkök lebuktatatásának...

Bűvésztrükkök lebuktatatásának lehetnek jogi következményei?

Figyelt kérdés

Mivel már fél éve home office-ba vagyok így nagyon megnőtt a szabad időm, nagyjából 8 éve foglalkozok hobbiként a bűvészkedéssel így azon gondolkoztam mostanában hogy csinálnék egy youtube csatornát ami a bűvészkedésre alapul.


Egyik videótéma lenne a trükkök lebuktatása, mert amikor mások csak tátják a szájukat én az esetek 90%-ban tudom hogy mi történt. Namost ennek a jogi oldala érdekelne.


Pl xy híres bűvésznek megmagyaráznám a trükkjét, vagy mivel a trükkök nagy része csak átverés (pl mechanikus szerkezet, vagy akár beépített ember a showműsorokban) kerülhetnék-e jogilag bajba?


Gondolok arra hogy hírnévrontás, esetleg "veszélybe sodornám a megélhetését" meg ilyenek. Hisz ha valamit elmagyarázok, vagy ha átverés volt és lebuktatom, akkor utána aligha fogja az az ember a haknijain eljátszani mert már ismert.


Konkrét példa milyen videón gondolkozok: https://www.youtube.com/watch?v=aW8ZDx69USM Ez első része jó példa arra mit értettem átverésnek. Nem is tartom személy szerint bűvésztrükknek azt amit leművelt ázsiai barátunk.


2021. jan. 24. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Természetesen. Követelhet kártérítést, jelentős anyagi kár okozása esetén pedig még büntetőeljárás is indulhat.
2021. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
El sem olvastad ennyi idő alatt szerintem amit írtam.
2021. jan. 24. 14:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez erdekes. Magyar vagy angol csatorna lenne?

Nem hinnem, hogy komolyabb kovetkezmenye lenne, hiszen a videot amit kuldtel is megneztek mar majd 30 millioan, anelkul, hogy eltavolitottak volna.

2021. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Volt régebben már nem tudom hol melyik adón valami sorozat vagy dokumentumfilm amiben bűvésztrükköket magyaráztak meg.Bár ha jól emlékszem nem konkrét bűvészét hanem az ismert trükköket.

Ha így csinálod,akkor szerintem abból nem lehet gond.

2021. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

*


Tehát ha te előbb bemutatod a trükköt majd utána elmagyarázod.

2021. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Úgy senki sem nézné mert úgy keresnek rá az emberek mint a linkelt videóban is hogy "[NÉV] bűvész trükk feltárás/lebuktatás/megmagyarázás".


Magyar lenne, bár lenne angol felirat mert sok időbe nem telik.

2021. jan. 24. 14:17
 7/12 A kérdező kommentje:
Egy átverést elég nehéz lenne bemutatni mert vagy beépített ember van vagy mechanickus szerkezet. Viszont ahogy a videóban is látszik, tények látszanak a videón mint pl sose dobta el a kést, a céltáblából pedig kipattant nem rápattant.
2021. jan. 24. 14:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Es ezek magyar buveszek lennenek? Mert ha kulfoldi buveszekrol beszelsz egy magyar csatornan, nem hinnem, hogy ebbol barmi gondod lehetne.
2021. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6

Már miért ne nézné senki?Beírtam a keresőbe,hogy bűvésztrükkök magyarázattal.

Tessék:

https://www.youtube.com/results?search_query=b%C5%B1v%C3%A9s..


Ott van a találatok között az is a mit említettem.(A nagy mágusok kulisszatitkai )

2021. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8


Is-is. Pl voltak magyar tv műsorok ahol ordas nagy átverések voltak, ezeket midenféleképpen akartam, de így hogy a jogi oldal kétséges lehet hagyom a fenébe.

2021. jan. 24. 14:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!