Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy garázst (garázssorból) át...

Egy garázst (garázssorból) át lehet módosítani lakóingatlanná? Mi lenne a procedúrája?

Figyelt kérdés
2021. jan. 24. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Garázst lakóingatlanná?

Kizárt!

2021. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hazra, lakasra ra gondoltam. Egy egyszeru szobara.
2021. jan. 24. 22:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Kell bele alapból wc-fürdő, tehát nem lehet ma már komfort nélküli lakás, és ha jól tudom 31-, vagy 35nm2 lehet a legkisebb lakás.
2021. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Viszont átminősítés nélkül is beköltözhetsz oda, ha nagyon akarsz (már ha tiéd a garázs).
2021. jan. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt olvastam valahol, hogy bejelentkezhetsz olyan ingatlanba is, amely nem lakóingatlan.
2021. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, természetesen át lehet minősíttetni.

Az első nem tudom minek ugat bele olyasmibe, amihez tök hülye?

Egy adott ingatlan használatának/rendeltetésének módját, ha ahhoz építési engedély nem kell, az ingatlan tulajdonosa határozhatja meg.

A rendeltetés megváltoztatását akkor kell bejelenteni, ha lakóingatlanból lesz más rendeltetés, vagy ha más rendeltetésű ingatlanból lesz lakóingatlan.

2021. jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2021. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A rendeltetés megváltoztatását akkor kell bejelenteni, ha lakóingatlanból lesz más rendeltetés, vagy ha más rendeltetésű ingatlanból lesz lakóingatlan."


Szerinted ami autótárolásra készült, de holnaptól azonban laknának benne életvitelszerűen, amnnak nem lesz más a rendetetése?


Hm?


De. Vagyis engedély kell az átminősítéséhez, nem is akármilyen, aminek viszont meg kell felelnie a jogszabálynak.


Lakcímkártyát ettől még lehet kérni rá, de nem lesz lakóingatlan a garázs (megfelelő átlalkítás és szakhatósági engedélyek nélkül).

2023. okt. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!