Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki autó vagy mmás...

Ha valaki autó vagy mmás adásvételi szerződésre (amin én vagyok az egyik fél) a neve alá odairja a hivatalos adatait (lakcim, anyja neve, szig, vagy vez szám), másik félként, tanuként, és meg tudom nézni valahol legálisan, hogy ezek valós adatok e?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A szerződés kötésekor ezeket az adatokat igazolni kell a személyi igazolvány, lakcímkártya stb. bemutatásával. Ha tanúként akarsz aláírni valamit, neked éppen úgy jogod van ezeket megnézni, mint az ügyvédnek. Ha te vagy az egyik szerződő fél, a te adataidat sem bemondásra írják be (elvileg) hanem az igazolványaid alapján és a másik félnek joga van ahhoz hogy ezeket megmutasd, az adatokat le tudja ellenőrizni. Az ügyvédnek vagy közjegyzőnek meg feladata lenne ezeket ellenőrizni.

Utólag már nem áll módodban ha aláírtad a szerződést, mert te már aláírtad azt, hogy ez az adata van a szerződésen. Tehát aláírás előtt kell elkérned az igazolványaikat, a te aláírásodat kötheted feltételhez, ha már aláírtad akkor neked nincsen lehetőséged ellenőrizni. Kérheted persze hogy mutassák meg hogy valódi, de ez csak kérés. Ha közjegyző előtt volt szerződés kötés akkor nála kell jelezned ha valamit feltételezel.

Hogy előre te hol tudnál utána nézni hogy pl. valódi-e egy személyi igazolvány száma, azt nem tudom, talán lesz válaszoló aki igen.

2021. jan. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A mai virusos időszakban jobb lenne ha lehetne. mert pl. kérhetem, hogy küldje el a szerződést emailben kitöltve teljesen én is kötöltöm, s otthon neten leellenörzöm, a helyszinen aláirva pedig nem fogdosok se személyi igazolványt s mást, azt nézem csak meg aláírás elött, hogy tényleg ugyanazok e az adatok.
2021. jan. 25. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!