Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A torrent és a letöltés...

A torrent és a letöltés Szerbiában és Magyarországon legális ha saját használatban van? Mi van azzal, hogy ne lopj, hanem dolgozz meg érte? És nem jövedelem szerzésre használom, hanem saját célra.

Figyelt kérdés
Ráadásul a Windows 10 is tört, míg a számítógép teljesen eredeti.
2021. jan. 26. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha letöltesz valamit, az legális magyarországon, csak a feltöltés illegális. DE: torrent esetén már letöltés közben is töltesz felfelé is, tehát a torrent NEM legális.
2021. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És saját célra? Mert ezekért a torrent dolgokért nem fizetek. Csak is saját nézésre használom.
2021. jan. 26. 09:22
 3/6 anonim ***** válasza:
1: Be lehet állítani a klienseknél, hogy ne seedeljen, és akkor csak lefele tölt. De Magyarországon nem büntetik, én legalábbis nem hallottam még ilyen esetet.
2021. jan. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Valóban, de gondolom az ncore és a hasonló oldalak ezt nem annyira szeretik.


Én sem hallottam olyat, hogy ezért büntettek, de attól még elvileg nem szabad. Más kérdés, hogy szinte mindenki csinálja.

2021. jan. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon az adathordozók díja miatt dekriminalizálták a filmek, zenék és könyvek letöltését, programoké viszont továbbra is üldözendő. Ez csakis letöltésre vonatkozik, feltöltésnél már nem él, és a jogtulajok is élhetnek feléd kárigénnyel, ha valamilyen módon nyilvánosságra kerül, hogy nálad van a tulajdonuk.


Szerbia más tészta, teljesen más joggal.

2021. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És mi van ha használok torrentet, de saját célra? Tehát nem adom tovább a fájlokat torrenten kívül, nem töltöm fel máshová, és nem keresek vele pénzt. Csak itthon használom. Így okés, nem lopás? Ahogy a sima torrent nélküli letöltés sem?
2021. jan. 26. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!