Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyanúsítottként mikor hagyhato...

Gyanúsítottként mikor hagyhatom el a rendőrséget ?

Figyelt kérdés
ha kihallgattak akkor utána szabadon távozhatok vagy még tudnak velem szórakozni vagy van valami jog ami engem véd ?

2021. jan. 26. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi.
2021. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Amíg el nem engednek.
2021. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Vádemelés nélkül 72 óráig tarthatnak bent.
2021. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
72 órára különösebb indoklás nélkül őrizetbe vehetnek, utána pedig az ügyészség javaslatára a Bv. bíró 30 napra letartóztatásba helyezhet. Nyilván attól függ, mivel gyanusítanak, és hogy fennállnak-e olyan körülmények, amik a letartóztatást indokolttá teszik.
2021. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
72 óráig őrizetbe vehetnek, ha előzetes letartóztatásba szeretnének helyezni akkor a 72 órán belül el kell vinniük a bíróhoz, és ő dönt. egyébként ha semmi további tervük nincs veéed, akkor a kihallgatás után gyorsan elengednek. főleg ha valami kisebb dologért az idézésre önként jelentél meg.
2021. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez attól függ, hogy elrendelik-e a fogva tartásodat. A rendőrség saját hatáskörben 72 órán át tarthat fogva, addig kell a bíróságnak (vagy az ügyészségnek?) döntenie, hogy bent tarthatnak-e a rendőrök (előzetes letartóztatás) vagy kénytelenek szabadon engedni.

Úgy tudom, a szempontok, amiket a bíróság mérlegel a döntésnél, hogy a te esetedben mennyire kell tartani az alábbiaktól: a gyanúsított elrejtőzése, bűnismétlés, tanúk befolyásolása, bizonyítékok eltüntetése, eljárás akadályozása.

Általában a gyilkosokat és a hosszabb börtönévekkel "jutalmazható" cselekményt elkövetőket szokták bentmarasztalni a bíróságok.

2021. jan. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Ha majd a látogatód becsempész neked egy vasreszelőt.
2021. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Mi a francnak van lepontozva a 3-asom?
2021. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Engem novemberben beidéztek telefonon, hogy menjek be, közölték a megalapozott gyanút és szabadon jöhettem el. Engem nem vettek őrízetbe mert csak kis lopás vétségről volt szó és 25 ezer forintról.


Ha hiszed, ha nem 40 percet voltam a rendőrségen, mert a kihallgatás két perc se volt, úgyahogy van megtagadtam a vallomást, többet nem mondtam, aláírtam egy csomó helyen, volt egy rabosítás és el lehetett jönni.

2021. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!