Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az bűncselekménynek számít,...

Az bűncselekménynek számít, ha 16 éves koromban egy 35 éves férfi (akinek egyébként jegyese volt) messengeren “szexuális”(?) tartalmú üzeneteket küldött?

Figyelt kérdés
A tesóm volt edzője, egy nap látott, és beszéltünk pár szót hogy ki hogy van, mivel felszínesen ismeri a tágabb családunkat. Este a semmiből azt írta, hogy “nagyon fullos csaj vagyok”, “rosszcsontnak nézek ki”, küldött magáról képet, mondta, hogy éjszaka hova mennek bulizni és többször is erősködött, hogy menjek vele, és vesz nekem alkoholt. Visszautasítottam, és írtam, hogy nem tartom jó ötletnek. Majd utána is írt, hogy épp otthon van egyedül, meg hogy feldobtam a napját. Később is néha-néha írt, hogy látott és egyre szebb vagyok stb. Mindig válaszoltam, hogy köszönöm, de nincs lelkiismeretfurdalása? “Erre: miért lenne?” Aztán már majdnem 18 voltam, mikor a szexuális élményeimről kérdezősködött, pontos leírást kért, majd 18 éves koromat betöltve meztelen képért könyörgött, illetve sexchatelni akart. Természetesen nem kükdtem neki, viszont nagyon kellemetlen volt, és nem voltam túl határozott vele, csak szépen megkértem, hogy fejezze be. Így utólag viszont elgondolkodtató, hogy amit csinált, az kicsit furcsa...(bár ezt végig éreztem)

2021. febr. 7. 16:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2021. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem akarom túlgondolni, csak mások egy hasonló sztorira azt mondták, hogy bűncselekmény és szólnia kellett volna a lánynak, és emiatt elgondolkodtam.
2021. febr. 7. 16:44
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Hát én egyáltalán nem látom, hogy hol a probléma. Végülis internetes zaklatásnak még talán elmegy, de ezt egyszerű megoldani, mivel létezik tiltás funkció. 16 évesen meg nem vagy már gyerek.
2021. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
2%
Gondolom olyan régen volt, hogy akkor még a net sem létezett. :)
2021. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem volt régen, most 20 éves vagyok.
2021. febr. 7. 16:52
 6/26 anonim válasza:
88%
A btk. viszonylatában mondod bűncselekménynek vagy morális értelemben?
2021. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Is-is. Minden vélemény érdekel.
2021. febr. 7. 17:00
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem lett volna egyszerűbb már az elején letíltani?
2021. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem akartam, mert egyébként rengeteget köszönhet neki a családunk, és mindneki szemében nagyon elismert emberként van számon tartva, rengetegen ismerik és tisztelik a környéken.
2021. febr. 7. 17:12
 10/26 anonim ***** válasza:
5%
Nem hogy lefeküdtél volna vele, tuti jól jártál volna. :)
2021. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!