Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy magyar celebről feltesz...

Ha egy magyar celebről felteszek ilyen tartalmú videót youtube-ra ilyen címmel, be tud perelni?

Figyelt kérdés

Anonim a youtube csatornám neve, az alapján nem derül ki, hogy én ki vagyok.

Kb ez lenne a videóklip címe:

"XY dudával csinál helyet magának"


Ebben a videóban az látszódik, ahogy dugó van, ő meg az araszoló kocsik között dudálgatva taszít helyet magának.

Az arca nem látszódik a bukósisak miatt, de rendszám alapján egyértelműen kiderült számomra, hogy róla van szó (szlovák rendszám, rajta a nevével), illetve facebookon aznap posztolt is képet, ahol látszódik ez a jármű. 2018-as videó. Találkoztam máskor is vele, amikor a Bajcsyn a járdaszigetet balról kerülte, mert dugó volt.



2021. febr. 13. 14:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Nyilván az "XY" helyett a tényleges nevét írnám.
2021. febr. 13. 14:37
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha az általa megosztott képen látszik a rendszám, akkor szerintem nem lehet bajod belőle. De gondolom a képen a celeb kitakarta ezt az információt. Szerintem a biztonság kedvéért érdemes kitakarni a rendszámot.
2021. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ki tudom takarni a rendszámot egy ráhúzott homályosító animációval, de a neve akkor is szerepelne a videó címében.
2021. febr. 13. 14:44
 4/9 A kérdező kommentje:
És nem, egyik altala felrakott képen sem látszódik a rendszám :) Gondolom nem akarja, hogy mindenki tudja, hogy szlovák hiúrendszáma van.
2021. febr. 13. 14:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Rossz érzés hogy ilyen választ kell adnom, de:

Norbi neve ismerős? Keress rá mi megy mostanában.

Esetleg a győri alpolgármester esetéről hallottál?


"A törvény értelmében nem büntethető az elkövető, ha a becsület csorbítására alkalmas tény valónak bizonyul. A valóság bizonyításának akkor van helye, ha a tény állítását, híresztelését, illetve az arra közvetlenül utaló kifejezés használatát

-a közérdek vagy

-bárkinek a jogos érdeke"


Ez a dolog közérdek?

Ez a dolog bárkinek a jogos érdeke?


Közérdek nyilván nem, a jogos érdeke pedig akkor lenne ha pl ettől függne valamid, és muszáj lenne posztolni a videót.

2021. febr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem muszáj posztolnom, de van egy csomó klippem, amit szép lassan fel fogok tölteni. Ilyen apróságok motoros perspektívájából, mindennapi események füzére. Egy ilyen videóba gondoltam ezt is belerakni.

Amúgy a herevasalós celebről van szó.


Illetve csak tényszerű a cím, semmi extra nem történik a videóban. Nyilván nem a saját nevét tenné a rendszámra, ha nagyon zavarná őt, hogy a tobbiek tudják a nevét. De akkor lehet, hogy a nevét nem írom ki a címbe, viszont a rendszámot nem homályosítom.

2021. febr. 13. 17:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudod hogy a celebed épp most hurcolja meg Puzsér Róbertet?


Ha mindenképp fel akarod tölteni akkor regisztrálj új fiókot és legalább egy vpn-t használj.

2021. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudtam. És vajon törődne egy egyszerű halandó videójával? Hogy derítené ki, hogy ki vagyok a youtube csatorna alapján?


Illetve én nem becsmérelném, kritizálnám, csak megmutatnám ezt a 3 éves videót, amin ő is (meg mellesleg én is) KRESZ-t szeg. Érdekességként.


Nem szeretnék új csatornát csak 1 videó miatt, a többi videóm is ezen a csatornán van már.


Köszönöm a válaszokat.

2021. febr. 13. 17:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Max a rendőrségen át.

Pont ezért mondtam új fiók + vpn.

2021. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!