Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felelősségre vonható segítségn...

Felelősségre vonható segítségnyújtás elmulasztása miatt?

Figyelt kérdés
Felelősségre vonható segítségnyújtás elmulasztása miatt az a személy, aki tudott az öngyilkossági szándékról (írásos bizonyíték van róla) és nem szólt senkinek? Meg sem próbálta megakadályozni. Írásos bizonyíték van viszont elég "félszavas" a beszélgetés. Mi kell ahhoz hogy felelősségre lehessen vonni ezért valakit? Válaszokat előre is köszönöm!

2021. febr. 15. 21:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
10, ugye tisztában vagy vele hogy ha én azt írom neked online hogy meg fogom ölni magam és téged ez nem érdekel, ellenben azzal, hogy megtalálsz miközben a haláltusámat vívom és direkt nem hívsz mentőt, szépen kivárod amíg kimúlok, az nem ugyanaz? Még távolról sem.
2021. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
15%
Igen.
2021. febr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
59%

nem lehet, bár az indulatod teljesen jogos, minden ilyen kijelentést komolyan kellene venni, mert ez az ólajtó nagy baromság, amit a hármas írt, hogy "Általában,aki mondja/írja nem teszi meg!" még véletlenül sem igaz...

elképesztő, hogy még fel is van pontozva, légy szíves ne terjesszétek már a baromságaitokat...

én is megpróbáltam megölni magam, előtte fél évig mondogattam is, hogy nem bírom és öngyilkos leszek, és nem rajtam múlt, hogy végül nem haltam meg... és legtöbbször így van, az esetek döntő többségében az illető beszél róla, mielőtt megtenné, szóval kéretik odafigyelni, és nem félvállról venni, mert életek múlhatnak ezen, és inkább essünk túlzásba a megelőzéssel, minthogy ezért akár egy embert is elveszítsünk

bocs az offért

2021. febr. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
43%

13, nem akarlak bántani (tényleg) de ha igazán meg akartál volna halni, akkor ma nem lennél itt.

Aki mondja, az figyelmet szeretne, az egy segélykiáltás. És általában pont azoknak nem sikerül, akik mondják.

Mert ennyi elég nekik, hogy utána a környezetük jobban odafigyel rájuk, jobban megbecsülik őket.

Voltam ugyanebben a cipőben, és volt részem olyanban is családon belül aki nem mondta, csak megtette.

Én mondtam, és a mai napig itt vagyok. Ahogy te is.

2021. febr. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

14

rettenetesen szomorú, hogy ilyen felfogású emberek vannak, és hogy az én hozzászólásom van teljesen lepontozva... viszolyogtató ez a hozzáállás

szerintem olvass utána ennek, nagyon nagy butaságokat beszélsz, és vonsz le egy példa alapján az egész emberiségre vonatkozó következtetéseket...

én voltam benn többször területi pszichiátrián, tündérhegyen, a SOTE pszichoterápiás osztályán, rengeteg embert ismerek ezekről a helyekről, akik öngyilkosságot kíséreltek meg, és hidd el, meg akartak halni, nem figyelemre vágytak... többünknek hajszálon múlt az élete, többször volt, hogy csak a puszta véletlen mentett meg valakit

ne beszélj ezeknek az embereknek a nevében, fogalmad sincs, hogy mit éreztek, ne degradáld, hogy az csak figyelemfelkeltés, nem mintha egyébként nem lenne éppen elég az, ha valaki az életével játszadozva akar figyelmet magának, de a legtöbb esetben az élet megvetéséről volt szó és a puszta fájdalom elől való meneküléstől

2021. febr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%

15, nyilván a te tapasztalataidnak több létjogosultsága van mint az enyémeknek.

Ez a viszolyogtató. Más gondolatait, véleményét ennyire semmibe venni.

Olyanét aki mindkét oldalon volt. Gratu 👍

Pont a magadfajta emberek miatt nincs értelme sokszor az életnek. Van egy véleményed, és másnak nem lehet más. Az már rögtön butaságokat beszél aki máshogy érzi meg gondolja. Aki máshogy tapasztalta.

(A statisztikákat meg ugye divatos semmibe venni.)

Mellesleg aki tényleg nem akar itt lenni, az bármikor megteheti. És meg is teszi. Nem úgy van, hogy mindenkinek egy dobása van az életben, és ha nem sikerül, akkor sluszpassz.

Akik valóban erre vágytak azok ma már nem tudnak a gyk-n vitázni.

2021. febr. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%

attól, hogy butaságokat írsz, még nyilván van jogod véleményt formálni

egyébként nálad az is rendben van, ha egy nemi erőszak esetén valaki az áldozatot hibáztatja? végülis ez is egy vélemény, nem? ...


egyébként ilyeneket hogy írhatsz le? miért? hogy vagy erre képes? -> "Pont a magadfajta emberek miatt nincs értelme sokszor az életnek."

én azok pártját fogom, akik szenvednek és akiknek a fájdalmát folyamatosan bagatellizálja a közvélemény, tényleg úgy gondolod, hogy én vagyok az antikrisztus?


"A statisztikákat meg ugye divatos semmibe venni."

az öngyilkosságot megkísérlők vagy elkövetők 75-80% beszél a problémájáról

ez a statisztika, pont te veszed semmibe

2021. febr. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
61%

ja és szerinted nem lehet felépülni? nem lehetséges olyan, hogy valaki 10 éve meg akart halni, de ma már nem?

ez most komoly?

mielőtt beleállsz egy ilyen vitába legalább tájékozódj róla

sokszor az öngyilkosságot egy hirtelen rossz döntés szüli, egy időszakosan tartó beszűkült tudatállapot, de ez elmúlik

csak szólok, ilyen is van

2021. febr. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem. A segítség elmulasztása azt jelenti, hogy egyértelmű veszélyhelyzetben nem segít valaki. Pl egy balesetnél nem hívod a mentőt, nem próbálod meg utasításra az újraélesztést, stb.
2021. febr. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
85%

"én azok pártját fogom, akik szenvednek és akiknek a fájdalmát folyamatosan bagatellizálja a közvélemény, tényleg úgy gondolod, hogy én vagyok az antikrisztus?"

Épp az előbbi sértéseiddel bagatellizáltad az enyémeket, de mindegy. Nem akarok veled vitázni, nem szeretném hogy még mélyebbre nyomj.

2021. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!