Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek be kell menni a...

Ha valakinek be kell menni a börtönbe, mit tud tenni, hogy a rabtársak ne verjék meg és ne csicskáztassák?

Figyelt kérdés

Ha valakit elítél a bíróság pl. 5 év börtönre, megfellebbezi, de ha a másodfok is arra dönt, esetleg harmadfok is, ami azt jelenti, hogy tovább nincs fellebbezés, ha kabja a behívót az érintett be kell menni.


Tekintettel arra, hogy a börtönben ki szokták fogni az új tagot, érdekelne, hogy mit kell tenni, hogy ne gond legyen, hanem béke. Ezt arra értem, hogy nem bántalmazzák az új tagot.


Mondták már, hogy az új tagok, ha bevonulnak a börtönbe, azt kell csinálni, hogy beverni egyet a többinek és akkor egyből nem lesz ott csicska, hanem haver lesz. Ez tök rossz tanács. Ugyanis, ha egy új tag bemegy a börtönbe és bever a többinek, szerintem úgy lecsapják, hogy kitörik kezét, lábát, hogy ezt miért kapták. Pont akkor verik meg csak jól szerintem.


Mást mit kell egy új tagnak csinálni, ha belép a cellaajtón, hogy ne legyen egyből csicska, ne bántsák, hanem jóban legyen a többivel? Valami más megoldás nincs?


Nem fiatalkorúak börtönére gondolok, hanem felnőttekre, a felnőttek caak rendesebbek.



2021. febr. 25. 21:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Még nem kaptam, de rólam van szó és amivel vádolnak 10 év börtönnel büntetendő.


Viszont utolso szó jogán megkérem a bírónőt, hogy nem szeretnék börtönbe menni.


Ha azt hazudnám, hogy közben elkezdtem tanulni.a "Poffice oktatóközpontban" (ami Debrecenbe van a Kolónia utcán), onnan okos emberek kerűlnek ki, akkor nem ad börtönt, hanem felfüggesztettet, mert gondolja, hogy ez a vádlott rendes, ez tanulni akar. Vagy le tudnák ellenőrízni, hogy nem tanulok?

2021. febr. 25. 21:58
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is számít, hogy milyen bűncselekménnyel kerül be valaki. Ha többszörös emberöléssel, akkor valószínűleg valamennyire tisztelni fogják, ha pl. gyerekek molesztálásáért, akkor jól seggberakják az illetőt.
2021. febr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz! Viszont azt az illetőt is seggberakják aki lányosan néz ki, vagy éppen más ügy miatt ül. Egyik volt elítélt ismerős mesélte hogy állatkínzót szállítottak el tőlük másik börtönbe mert ki akarta nyírni magát
2021. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
85%
Na kérdező, a 10 évvel büntethető, az olyan 6-7,5 év között fogsz kapni. Tehát Enyhítő körülmény lehet, ha büntetlen az előéleted. De mondhatsz te bármit, hogy hol tanulsz, vagy milyen vallási közösségekbe tértél meg, és mindennap imádkozol, úgy is megkapod. Benn meg légy normális, hogy befogadjanak a zárkatársak, ne az alsó ágyért menjél megküzdeni,nem VÁNDÁM film, akkor lenyomnak.
2021. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!