Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha késsel rátámadnak valakire,...

Ha késsel rátámadnak valakire, azt miért nem veszik minden esetben emberölési kísérletnek?

Figyelt kérdés

NEM ÖNVÉDELEMBŐL ÉS VÉDEKEZÉSBŐL VALÓ KÉSHASZNÁLATRA GONDOLOK.

Majdnem minden nap van az RTL híradóban pl., hogy xy késsel támadt valakire stb. Valamelyik nap egy autóját eladni próbáló idős urat késelték meg, (szomszédja azt nyilatkozta, hogy spriccelt a kezéből a vér) majd a késelő fogta magát és elvitte az autót. A híradó szerint jármű önkényes elvétele miatt emelnek majd vádat, vagy valami ilyesmi és még talán testisértés miatt is. Ma az volt, hogy egy jóarcú gyerek a buszon mellette utazó nőt - miután összeszólalkoztak - arcon(!) szúrta késsel, ellene csak súlyos testisértés miatt emelnek majd vádat.

Miért nem lehet ezeket, illetve bármilyen késes TÁMADÁST emberölési kísérletnek venni? - A kés egy kib@xott veszélyes eszköz, nem egy nehéz dolog vele ölni - mármint, de az... Szembe kell állni az áldozattal, erőt kell kifejteni a cselekmény végrehajtásához, állat módjára gondolkodás és komolyabb mérlegelés nélkül (vagy ha mérlegelt, és átgondolta, hogy egy rossz mozdulattal ölhet, akkor azért gáz a helyzet) egy rettenetesen személyes és nehéz dolgot kell csinálni, amire szerintem csak az embereknek a legeslegalja képes.

Csak én gondolkodom így, csak szerintem kib@xott súlyos és kegyetlen dolog késsel támadni, ölni?

Ti hogy gondoljátok?

Nem szorul ökölbe a kezetek, ha egy ilyen tett miatt egy laza büntetést szabnak ki?



2021. febr. 26. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Mert egyik esetben sem a gyilkosság volt a cél.
2021. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a jogi részében valami olyan logika lehet, hogy nem a megvalósítást, hanem a szándékot nézik. Ami, amúgy szerintem is nevetséges. Úgy kéne szólnia a dolognak, hogyha valami élet kioltására alkalmas és más ellen használják, akkor számítson emberölési kísérletnek.


Egyébként, meg az egész lényege annyi, hogy az embereket és a vezetést sem zavarja annyira, hogy változtassanak a dolgon.

2021. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egy nagyon súlyos és kegyetlen dolog és a büntetésnek is ezzel arányosnak kéne lennie, de nem gondolom, hogy minden esetben emberölési kísérlet lenne. Azért nem mindegy, hogy hasbaszúrta vagy "csak" megvágta vele a kezét. Az valóban súlyos testi sértés, mert nem a megölése volt a széndék és nagy valószínűséggel nem is halna bele. A büntetés amúgy nem tudom mennyi ezért, de ha valóban laza, akkor inkább azon kéne szigorítani, de szerintem teljesen jogos, hogy külön kezelik a testi sértést és az ölési kísérletet.
2021. febr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1# De ha beleb@xok pontosan, valaki arcába egy kést, vagy elvágom egy ütőerét, hogy nem lehet az a cél, hogy gyilkojon?
2021. febr. 26. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4

Ha az lenne a cél, akkor a hátába, nyakába szúrnál, nem az arcába.

2021. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A körülmények alapján próbálják megtippelni az indítékot, és ez alapján büntetnek.

Pl. ha valaki nyilvánvalóan meg akarta ölni a haragosát, elment hozzá, és összeszurkálta, de az túlélte, akkor emberölés kísérlete a tényállás.

Ha nem akarta megölni, bele se gondolt az ostoba jószág, hogy az illető belehalhat a szurkálásba, csak hirtelen felindulásból megszúrta, akkor ha belehal az áldozat, akkor halált okozó testi sértés. Mivel ez félig-meddig baleset, mert a halál okozása nem volt tervbe véve, nem az volt a célja. Tehát büntetendő, mint mikor egy kötözködő alak megüt-megrugdos valakit, aki ellent mond neki, de nem ugyanaz, mint mikor direktben az áldozat megölése a cél.

És még egy fokozat a gondatlanságból elkövetett emberölés. Pl. az erkélyről ledobod a karácsonyfát, és agyonütsz valakit. Az is halált okoz, tehát a végeredmény pont ugyanaz, mintha egy bérgyilkos végzett volna az illetővel, de ott még a testi sértés se állt az elkövető szándékában.

2021. febr. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem veszik annak?

Az újpesti késelénél is, a Központi Nyomozó Főügyészség több ember és hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés kísérlete indított büntetőeljárást a lelőtt késés ellen

2021. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!