Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet kezdeni egy pofátlan...

Mit lehet kezdeni egy pofátlanul magas díjat kérő ügyvéddel?

Figyelt kérdés

Pl olyat csinál, hogy MÁR ELŐRE kéri a szóban forgó (nagyobb!!) összeg 40 %-át, de számlát nem hajlandó adni, nem bolondult meg ....


Én meg tiltakoztam neki, hogy ez nagyon durva, erre még ő fenyegetett meg, hogy már "elkezdett dolgozni" az ügyben, és máris megilleti őt a pénz, ezért kéri előre, na ez mindössze annyiból állt, hogy eddig kétszer 20 percre méltóztatott fogadni, de tanácsadás címén akkor is az volt végig a téma nagyrészt, hogy miként és mikor tudok neki már fizetni végre.

Egy horror emberek, de meg vagyok lőve, és amikor "kötekedek", hogy foglaljuk írásba meg adjon számlát, hogy az ügyvédi díjat is tudjam követelni, akkor ezt nem akarja, és nem is teszi.


Nyilván tisztában van azzal, hogy irreális, amit kér, na de a kezében vagyok, mondom, még fenyeget, hogy ha nem fizetek, ő akkor is elkezdett "dolgozni" már az ügyben, és célozgat rá, hogy akkor csak én járhatom meg (mivel kényesebb vonzatú pereskedésről lenne szó).


Mégis mit lehet tenni?


-Ha visszavonom tőle a meghatalmazást, az nem működik, mert már kijelentette, hogy ő már dolgozott, és már most megilleti a pénz, tehát ez nem oké.

-Írásba foglalni nem hajlandó sem a pénzeket sem azt, hogy ez mit is foglal magában, azaz mi az ő kötelezettsége, és egyáltalán mit kell tennie ezért a pénzért (nyilván nem véletlenül nem akarja írásba foglalni, mert így akkor úgy csavarja a dolgokat, ahogy akarja).

-Ki nem vehetem a kezéből az ügyet, mert besértődik, és máris fenyeget, hogy a kezében vagyok, szóval érezteti velem, hogy itt ne nagyon ugráljak, mert a végén még ellenem fog fellépni, holott az én ügyvédem, csak a kezdeti megállapodástól már 10x eltért. Sőt, már a sokadik hazugságon kapom rajta, de persze mindig úgy magyarázza ki, hogy neki legyen igaza látszatra.


Nem akarom elhinni, hogy ennyire hülyének néz, de mindenki csak azt mondja, hogy hát az ügyvédek ilyenek, és ne nagyon ugráljak, mert tényleg baj lesz az összeköttetései miatt.


Van ötlet? (Kamara nem lehet, mert ... ott bennfentes)


2010. aug. 18. 06:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Fizetsz . Ha így van ahogy leírtad akkor csinálod amit mond.

Most már nincs visszaút,de hát ezt Te már régóta sejted.

2010. aug. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát igazad lehet ... volt hasonló sejtésem, peresze nem rögtön, mert akkor nem hozzá mentem volna, de azért azt nem gondoltam volna, hogy naponta egy újabb hazugsággal áll elő, én meg leesek a székről, olyan abszurd dolgokat mond.


Csak az ember alapvetően egy ügyvédhez mégiscsak bizalmasabban próbál hozzáállni, aztán meg tessék, ezek szerint nem lehet.


Na azért ezzel együtt nem biztos, hogy fizetek, aztán hajtsa be, ahogy tudja, azért mégiscsak felháborító, hogy az egyetlen napirendi pontja az, hogy mikor viszem már a pénzt, de az ügyről érdemben meg semmi.


Szerencse, hogy legutóbb megtagadtam az aláírását annak a papírnak, amiben elismertem volna, hogy ennyivel tartozok neki, ellenben az ő részéről semmilyen kötelezettség nem volt rögzítve.


(Most ezt úgy adod elő, ne haragudj, mintha az én hibám lenne, hogy ekkora szélhámos. )

2010. aug. 18. 07:41
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudod azért ezt nem sejtem régóta, ezt nem olvastad el:


"csak a kezdeti megállapodástól már 10x eltért. Sőt, már a sokadik hazugságon kapom rajta, de persze mindig úgy magyarázza ki, hogy neki legyen igaza látszatra."

2010. aug. 18. 07:42
 4/10 anonim ***** válasza:

mégis mit tudna neked ártani?

én a helyedben panaszt tennék, első lépésben amiatt, hogy nem ad számlát...

2010. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Keresel egy másik ügyvédet, ennek meg kifizeted amennyi jár neki. Kikéred a második tanácsát, hogy az első okosan számoljon el veled. Ha jól sejtem még megállapodásotok sincs, tehát nincs sok minden a kezében.

Csak vigyázz kit választasz, nehogy csöbörből vödörbe kerülj! Meg ugye nem csak szerinted irreális amit kér? Mert holló hollónak csak nagyon megalapozott helyzetben vájja ki a szemét.

2010. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Levélben vond vissza a megbízást a szóban forgó üggyel kapcsolatban,és kérd,hogy küldjön egy számlát az eddigi költségekröl.(Ajánlott levél)
2010. aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

08:56 -na ez az ....

08:58 - eddig megtagadtam az aláírást, de kb szétrobbant a feje a méregtől, de ügyvédi meghatalmazást meg aláírtam már (és kitöltetlenül, csak úgy, se dátum, se ügy, se semmi ...)


Nem hiszitek el, oda megyek, elkezdeném mondani az ügy fejmeényeit, és erre annyi az össz válasza, hogy "jójó rendben, na most az a kérdés, hogy a pénzt mikor tudom hozni".


Tehát ilyen alkalmi süketet játszik.


Számlát pedig természetesen nem ad, ő olyat nem ismer !!

Ha számlát akarok tőle, akkor inkább azt mondja, hogy menjek az anyámba, de akkor nem csinál semmit.


Hidd el, nem csak sztem irreális amit akar, és ahogy mondtam, emellett ca sokadik hazugságán kapom rajta.


Na jó, nehéz egy ügy lesz ....

2010. aug. 18. 09:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha lehet kerüljétek az ügyvédeket, hiénák!

Persze ha kell, akkor kell!

Én tíz perces tanácsért fizettem tízezer forintot! Számlát kértem, erre kilökött az ajtón !

Ezek után női ügyvédet kerestem fel, adás-vétel miatt, azt mondta a számlát küldi, ennek öt éve, de nem jött semmi! Ráadásul elkérte a földhivatali díjakat is 6X6500 forintot, arról sem kaptam számlát. Amúgy sok sikert hozzájuk, de óvatosan!

2010. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
na hát ez az kedves utolsó, én is egy ilyenbe futotttam bele, és az a vicc, hogy úgy bebiztosította magát, hogy szabadulni se tudjak tőle, meg olyan megtévesztő papírokat íratott alá velem eddig is, ami alapján, ha akarja így, ha akarja úgy értelmezve, ki tudja hajtani belőlem a pénzt a nem létező munkájáért
2010. aug. 18. 18:30
 10/10 A kérdező kommentje:

Ja hát igen, számlát nem ad, ezt mondanom se kell, kb körbe röhög, ha ezt kérem.


Egyébként olyan kb 300 ezres óradíjról van szó, mondjuk azt, hogy jóindulattal tanácsadási óradíj, bár jogi tanácsot még nem adott, de oké, nevezzük annak.


Azért ez nem csak szerintem irreális, nem?

2010. aug. 19. 05:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!