Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kivitelezhető lenne, hogy a...

Kivitelezhető lenne, hogy a megyék saját hatáskörben rendelkezzenek lockdown-ról, maszkról, egyebekről, mint Amerikában?

Figyelt kérdés
Ez nálunk elég ideális dolog lenne, mert kicsi ország vagyunk, könnyen átmennének az emberek ízlésük szerint oda ahol az van ahogy ők élni akarnak egy járványban. Mindenki nyer.
2021. márc. 14. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Én biztos nem fogok elköltözni otthonról mert orbika így meg úgy rendelkezett.Nem tartom be az értelmetlen szabályokat azt kész
2021. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Mivel mi egy kis országban lakunk, EZÉRT nem lehet ilyet megtenni.

Eddig is amit lehetett azt ráhagytak az önkormányzatokra. Most van egy olyan országos lezárás aminek épp az a lényege hogy országosan legyen.

Megyénként ebben döntés csak akkor lehetne ha a megyehatárokon nem lehetne utána szabadon átjárni.

2021. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Ez nálunk pont azért nem lenne ideális, mert az emberek könnyen tudnak akár pár óra alatt is átmenni az ország másik részébe és terjeszteni a vírust az egész országban.

És akkor azt már nem is említettem, hogy az emberek nem adnák el hirtelen a lakásukat/házukat, csak hogy egy másik megyébe költözzenek, se arról, hogy nálunk nem megyénként vannak különböző törvények.

2021. márc. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Azért amerikában egy állam jóval nagyobb mint egész magyarország.
2021. márc. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Orbán Viktor rendelkezik!
2021. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#!: Nem feltétlenül. Egy kérdés kapcsán néztem nemrég utána: Tennessee kb. akkor mint Mo., 6,6M lakos és 95 megyéje van!
2021. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os voltam, szóval #4:
2021. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Ilyen nem lesz, mert az ország egésze felett akar diktatúrát gyakorolni a hatalom.
2021. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kivitelezhetetlen, értelmetlen.

Ha belegondolsz egy ilyen rendszer csak növelné a megyék közti különbségeket, egyenlőtlenségeket. Még inkább széthúzná az országot és a benne élő embereket, megyék szerint lennének "besorolva" az emberek.

USA teljesen másvilág.

2021. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Nem, az Egyesült Államok - ahogy a nevében is benne van - egy föderáció.


Persze a Fidesz a 2/3-dal bármikor hozhatna olyan törvényt, hogy a megyei gyűlések hatásköre legyen a kérdés, de ha szerinted az elmúlt tíz évben a Fideszre nem a központosítás volt jellemző, akkor nem tudom, hol voltál eddig :)

2021. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!