Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a hivatalos eljárás abban...

Mi a hivatalos eljárás abban az esetben, ha egy személy horogkeresztes szájmaszkban vásárol?

Figyelt kérdés

Le nem veheti, mert az üzlet területén kötelező a maszkviselés.


Fennt nem hagyhatja, mert azzal megszegi az önkényuralmi jelképekre vonatkozó törvényt, illetve egyes emberekben megbotránkozást kelthet.


Mi a hivatalos teendő ilyenkor a hatóság részéről?

(Kérem tekintsünk el a helyzet ésszerűtlenségétől, csak az érdekel, mit kell ilyenkor tenniük elméletben :D)



2021. márc. 18. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Na ez jó kérdés, egy taktikai kommentet elhelyezek, hátha valaki megmondja a választ 😀
2021. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Molyember ***** válasza:
69%
Szerintem levetetik vele, aztán kiküldik. Nyilván attól függ, hogy a bolt vezetői és az őrök milyen hangulatban vannak. Le se kell vetetni, mert mondhatják azt, hogy az öltözéke zavarta a többi vásárlót, és ezért kiküldik. Nem hiszem, hogy nagy ügyet csinálnának belőle.
2021. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rendőrt hívnak, ők megbírságolnak, és vagy adnak egy másikat, vagy elkísérnek venni egyet. Ha megtagadod, akkor két csekkel gazdagodsz, ha meg nagyon csinálod a feszkót, előállítanak.
2021. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Érdekes felvetés, de szerintem kitessékelnék, vagy fene tudja.
2021. márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

amit én láttam,hogy van 1 új? márka aminek konkrétan nyilaskereszt az emblémája.

kabátokon láttam már többször, nem tudom a márka nevét.

és több emberen láttam már maszkon is mostanában.

annyi volt, hogy páran sutyorogtak róla a közértben, meg ciccegtek de senkit sem érdekelt annyira, hogy hangosan szóvá tegye.

2021. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

közben megtaláltam.

az a márka neve, hogy off white

2021. márc. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Hát ha valami zsidó emléktárgyakat vagy kaftánokat áruló boltban hord valaki ilyen maszkot, az illegális, de alapesetben - 2013 óta, alkotmánybírósági határozatra - már nem tilos.

A Btk. jelenleg már csak a köznyugalom megzavarására alkalmas módon történő viselést szankcionálja. Tehát pl. horogkeresztet olyan helyen tilos használni, ahol az áldozatok családjának, ill. közösségének tagjai jellemzően előfordulnak.

2021. márc. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De egy sima boltban pl miért nem zavarja meg a köznyugalmat?
2021. márc. 19. 11:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Mert a köznyugalom megzavarása nem arról szól, hogy egy-két ott tartózkodó felháborodik, hanem hogy gyakorlatilag minden ott tartózkodó felháborodik. Mivel a viselő eleve olyan helyre ment, ahol idegesíteni akarta a népet. Mondjuk, Holokauszt-megemlékezésre.

Keress cikkeket a neten, sok helyen elmagyarázzák.

2021. márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Molyember ***** válasza:
2021. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!