Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 20 óra utáni kijárási tilalom...

20 óra utáni kijárási tilalom pontosan hogyan értendő? Csak kimenni tilos, vagy otthon is kell lenni?

Figyelt kérdés

Példának okáért, Géza átmegy Katihoz 18 órakor. Nem rokonai egymásnak, és nem is élnek egy háztartásban, nem ugyanoda vannak bejelentve. Úgy döntenek, hogy Géza Katinál alszik, azonban 20 óra után nem hagyják el Kati lakhelyét, ahova érkezett Géza 18 órakor (vagy érkezett 19:59-kor). Másnap hajnali 5-kor -vagy valamivel utána- Géza hazamegy.


Ez szabálysértésnek minősül?



2021. márc. 21. 18:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

ajh 4 hónap után már illene tudni:|


Ezesetben Kati otthona szálláshely, ami fel van tüntetve a jogszabályban.

2021. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Előző, akkor ebből mi következik? Szálláshelynek szállás hely a fiktív Kati otthona, na de példabeli Géza legálisan tartózkodik ott?
2021. márc. 25. 18:22
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ha igen, akkor nem egészen értem a rendelkezés mibenlétét. Az csak azt várja el, hogy ne legyenek kint az emberek? Mert ha csak ennyi, azt megfogalmazhatták volna egyszerűbben is, és egyértelműbben, szerintem.


Mert szerintem ebben a formában a rendelkezés megfogalmazása kissé túlbonyolítottnak hat. Mármint a tartózkodás helye. Ha egyszer mindegy, ki hol van. Ha valaki betör valakihez, azt általában jelentik a rendőrségnek. Ha meg behívja az ember a havert, azt miért kell paragrafusba tenni??


Ezt az előzőre reagáltam, tehát arra az esetre, ha igen a válasz arra, hogy példabeli Géza legálisan van Katinál.

2021. márc. 25. 19:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!