Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e fajtalistán kívül eső...

Lehet-e fajtalistán kívül eső szőlőt árulni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ha őstermelőként mondjuk olyan csemegeszőlőt szeretnék árulni ami nem szerepel a NÉBIH fajtalistáján akkor azt be kell vizsgáltatni? Vagy egyáltalán lehet-e ilyet valamilyen módon?

Előre is köszönöm.



2021. márc. 23. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, csak belőle készült bort nem szabad árusítani.

Szőlőt, vagy mustot bármilyen fajtát lehet.

2021. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy csak a bortermelés esetére van előírva, hogy csakis engedélyezett fajtákat szabad telepíteni. Csemegeszőlők esetében pedig szaporítani nem szabad eladásra a nem engedélyezett fajtákat.

De gyümölcsként bármit eladhatsz, ami megtermett.

Ha veszel mondjuk 1 hektár vegyes csemegeszőlőt, és a feléről nem tudod, milyen fajta, akkor ne lehetne árulni? Mérgező szőlő nincs, ami pedig nem szép meg nem jó, azt nem fogják tőled megvenni, de jogilag nem tilos eladni.

2021. márc. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!