Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ellenőrzik ténylegesen, hogy...

Ellenőrzik ténylegesen, hogy kettő vagy több ember, akik másfél méternél közelebb vannak egymáshoz, ténylegesen egy háztartásban élnek-e?

Figyelt kérdés

A 144/2021 (III. 27) kormányrendelet többek közt a következőket mondja ki:

7.§ (1) A bevásárlóközpont üzleten, valamint a személyes megjelenést igénylő szolgáltatás céljára szolgáló helyiségen vagy helyszínen kívüli területén történő tartózkodás, közlekedés, továbbá az üzletek, valamint a személyes megjelenést igénylő szolgáltatás céljára szolgáló helyiségek vagy helyszínek előtti területen történő várakozás során – a közös háztartásban élők kivételével – mindenki köteles a másik embertől legalább 1,5 méter távolságot tartani.


10.§ (1) A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény (a továbbiakban: Szabstv.) 1. § (1) bekezdésétől eltérően szabálysértést követ el, aki az 5. § (4) és (5) bekezdése, valamint a 7. § (1) bekezdése szerinti ideiglenes védelmi intézkedést megszegi.


Ha két vagy több ember, akik bolt előtt várakoznak/a boltban vásárolnak*, nem tartják a másfél méteres távolságot abból eredően, hogy együtt vannak, valószínűleg beszélgetnek is/megfogják egymás kezét - barátok, vagy pár, de nem együtt élnek, lakcímük különböző - akkor egy rendőr odamehet hozzájuk, hogy elkérje a lakcímkártyájukat, hogy együtt élnek-e, és ha kiderül, hogy nem, ugyanúgy megbüntetheti őket első esetben 5000-150000 forintra, többedik esetben akár 200 ezer forintra is?



*legyen az élelmiszerbolt, ruházati bolt, műszaki bolt, bútorbolt, stb. - ugyanis Magyarországon a kettőmillió-ötszázezredik COVID-19 elleni oltóanyaggal történő védőoltás első dózisa beadását követően mindezek nyitva lehetnek



2021. márc. 27. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
senkit nem érdekel... a látványos gyülekezéseket ellenőrzik, nem az ilyeneket
2021. márc. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztaltam ellenőrzést, pedig papíron a szüleimnél lakom, gyakorlatban a párommal, úgyhogy egy kötekedő rendőr akár meg is büntethetne minket. Szerintem is inkább a látványos esetekre mennek, az 5-6 fős tizenévesekből álló társaságok ellenőrzésénél nagyobb eséllyel fognak ki olyanokat, akik nem egy háztartásban élnek.
2021. márc. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek!


#2: valószínűleg önmagában azért, hogy hol laksz/hol alszol, nem büntethetnének meg, ha a kijárási tilalomra gondolsz - ugyanis éjszaka a lakhelyeden, tartózkodási helyeden, vagy SZÁLLÁShelyeden vagy köteles tartózkodni - tehát végül is minden éjszaka a párodnál "szállsz meg". Csak annyi a lényeg, hogy (hacsak nem munkába/ból mész/jössz, vagy sürgősen kell orvosi ügyelet, stb.) az adott időintervallumban nem szabad az utcán sétálgatni/kocsikázni. :D

2021. márc. 27. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Arra gondoltam, hogy amikor a párommal megyek vásárolni, akkor megbüntethetne a rendőr, mert papíron nem egy háztartásban élünk, a gyakorlatban meg igen. Azzal tisztában vagyok, hogy a kijárási tilalomnál lényegtelen, hogy hol tartózkodok, de az a 21. század eddigi legnagyobb emberiség elleni bűntette az én szememben, úgyhogy arra inkább nem mondok semmit.
2021. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem is megvan sokmindenről a véleményem, viszont én még mindig "hálás" vagyok Orbánéknak (amúgy utálom őket), hogy olyan idiótaságokat nem csináltak, mint például amit az angoloknál (egymást sem látogathatjátok egyáltalán, az őszi időszakban úgy rémlik, még közterületen sem - vajon hány nem együttélő párt szedett ez szét, vagy tett próbára?), franciáknál (este 6-kor kezdődik a kijárási tilalom, a tavaszi időszakban tavaly még elvitelre/házhozszállításra se voltak nyitva az éttermek) vagy szlovákoknál (szintén nem látogathatjátok egymást, ha esetleg valamiért mégis úgy alakul, a saját otthonodat leszámítva minden zárt térben FFP2 maszk kell...).
2021. márc. 27. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!