Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állampolgárság - ha házasság...

Állampolgárság - ha házasság nélkül ugyan, de van egy diákidőmből "származó" kisfiam Spanyolországban, akkor automatikusan kérhetem a spanyol állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Hogy megy ez most? Így Unión belül lehetséges azt mondani, hogy köszönöm szépen, én leadom a magyart, és felveszem a spanyolt? Vagy kettős állampolgárnak lenni?


Hogy van ez manapság jogilag?


Valaki tud nekem választ adni?


2010. aug. 20. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiindulásnak jó lesz:

[link]


Eszerint gyerekcsinálásért nem jár.

2010. aug. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na oké köszi, csak Unión belül egyáltalán van értelme, vagy ha van, akkor nem kérhetem gyerektől függetlenül is, ha ott szeretnék letelepedni ?
2010. aug. 20. 12:20
 3/4 anonim ***** válasza:
EU-n belül bárhol letelepedhetsz, ahhoz nem kell a helyi állampolgárság. A fenti link szerint Spanyolországban 10 év tartózkodás után lehet igényelni, illetve ha házasodsz, elég 1 év (a többi lehetőség szerintem rád nem vonatkozik). Esetleg ha van valami jó érved arra, hogy a spanyol állam számára kifejezetten hasznos a honosításod, akkor talán előbb is megkaphatod.
2010. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi, de meg fogsz lepődni, ezt én is így tudtam, na aztán amikor próbáltam ezt elintézni, akkor nehogy azt hidd, sikerült ...

Természetesen szó nincs arról, hogy automatikusan megadnák a letelepedési engedélyt, hiába Unión belül vagyunk. Míg egy németnek megadják azonnal, egy magyart előbb 5x körberöhögnek, sőt még bizonygatnom kell, hogy higgyék el, Magyarország is az Unió tagja, és ez nem túlzás sajnos ... ennyire a balkánhoz sorolnak már minket.


Úgyhogy én tudom, hogy elviekben ez így működne, de a gyakorlatban mégsem tudom elintézni a letelepedésit.

2010. aug. 20. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!