Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mik nőgyógyászati jogok?

Mik nőgyógyászati jogok?

Figyelt kérdés

A barátnőmet a szülei elakarják rángatni nőgyógyászhoz, avval az indokkal, hogy lefeküdtem vele (nem történt meg) meg avval az indokkal, hogy ha elmennék vele nyaralni vizsgálja meg őt az orvos meg irasson fel neki fogamzás gátlót, a barátnőm 15 éves, lassan 16, vannak mik a jogai ilyen téren?

úgy értem, hogy ha ő nem akarja a vizsgálatot akkor is megvizsgálhatják mivel a szülők úgy akarják?



2021. ápr. 1. 00:29
 1/7 A kérdező kommentje:
15 éves korban vagy alatta végezhetnek vizsgálatot is? i mean olyan vizsgálatot ami sértheti szűzhátyát
2021. ápr. 1. 00:32
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
15 évesen a szűlő vagy gondviselő felelőssége és döntése a dolog.
2021. ápr. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
84%

15 éves már nemileg érett, tehát indokolt lehet nőgyógyászati vizsgálat, de csakis panasz esetén, vagy ha a lány kimondottan szeretné. Mivel sem panasz sem akarat nincs, így nem kényszeríthető. Egyébként ha jól tudom 18 éves korig nem is szedhet fogamzásgátlót, mert még zajlik a hormonális fejlődése, amit megzavarna, tehát marad más technika: gumi, rántotthús stb.

Szexuális életet élhet önszántából 14 éves korától, így ebbe sem szólhatnak bele a szülők. Annyiban megértem őket, hogy ha mégis babát csinálsz neki ennyi idősen azzal tönkreteszed az életét, szóval békességre és megegyezésre törekednék a szülőkkel a helyedben.

2021. ápr. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Miért nem akarod, hogy legyen nála fogamzásgátló? Azt hiszed, hogy olyan jó buli lesz, hogy majd feldurrantod, aztán fizetheted neki 20 éven át a gyerektartást 5 perc élvezetért, kistáska? Legyen már eszed.
2021. ápr. 1. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen meg van? Az en idomben is voltak ilyen szulok :) Ne foglalkozz veluk, csak vergodnek mert erzik, hogy kezd felcseperedni a kicsi lanyuk.
2021. ápr. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4.-nek, nem igazán tervezek lefeküdni vele a közel jövőben, és nem pont a fogamzás gátló részével van gondom
2021. ápr. 1. 15:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Korlátozottan cselekvőképes, joga van megtagadni minden orvosi vizsgálatot vagy műtétet az életmentő beavatkozások kivételével.

Az orvost meg köti a titoktartás.

2021. ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!