Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használt ruha vásárlás után...

Használt ruha vásárlás után köteles vissza venni az eladó a ruhát?

Figyelt kérdés
Egy hölgy vett tőlem 2 mellényt és 1 kabátot. Darabja újonnan kb 7000 (h&m,c&a) tegnap délelőtt személyesen vette át. Kértem tőle hogy nézze meg, megnézte, ma este pedig rám írt hogy szakadt és foltos. Kértem képet mert én nem láttam. A szakadás és a folt akkora mint egy hangya konkrétan, nagyítóval kellene keresni. 7000ft ért adtam oda őket, köteles vagyok visszavenni tőle úgy hogy még én utazzak be a másik városba?
2021. ápr. 2. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Ha te magad lennél a H&M meg a C&A, akkor persze, de így..? Ha ennyire zavarja, küldje el foxposttal, akkor visszautalod a 7000 ft-t. Mínusz postaköltség.
2021. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Bár én kényesen ügyelek arra, hogy szakadt, foltos, bolyhos ruhát ne adjak el, de ha személyesen vette át a ruhát, akkor nem vagy köteles vissza venni (egyébként sem lennél az). Miért nem nézte át jobban. De ha jófej akarsz lenni, és megspórolnál némi veszekedés, akkor ajánld fel neki, hogy postázza vissza és te visszaküldöd a ruhák árát.
2021. ápr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még használt autónál is az van, hogy "a megtekintett állapotban" - utólagos reklamáció csak rejtett hiba esetén lehet...
2021. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!