Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen feltételei vannak egy...

Milyen feltételei vannak egy rádió elindításának?

Figyelt kérdés

FM rádió esetén tudom, hogy frekvenciát kell venni, stb. De például egy netrádió esetén milyen költségekkel, vagy jogi lépésekkel kell számolni, ha egy hobbirádiót indítanék? Ha noCopyright-os, szabadon felhasználható zenéket sugárzok, akkor gondolom nem kell jogdíjjal sem törődni. Mik lehetnek még? (szerverköltségeket stb. leszámítva)

Főként ez érdekelne, hogy legális e egy nem jogvédett zenéket sugárzó rádió üzemeltetése?



2021. ápr. 7. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy radioban nem az a lenyeg, hogy legyenek hallgatok is? :) Nem jogvedett zenekre biztos sokan kivancsiak? Persze, ha csak magadat akarod szorakoztatni ...
2021. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Netrádió üzemeltetéséhez semmiféle engedély nem kell.

A netrádióban adásba kerülő zenék után viszont jogdíjat kell fizetned. Tudomásom szerint magyarországon nincs olyan, hogy nocopyright-os zene.

Ha mondjuk valahol fellépsz és te vagy az elhangzó dalok szerzője, akkor is fizetned kell.

2021. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Netes rádió esetén meg kéne tanulnod helyesen írni, mert ahhoz kell egy honlap. Neked inkább az Fm javasolt, ott elég ha beszélni tudsz.
2021. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3: Bocsánat. Mérnök vagyok, nem nyelvész. :)
2021. ápr. 7. 12:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól még írhatnál helyesen, nem a nyelvészek kiváltsága ez.

De, egyébként nem tudom mit puffog ez a veréb, ugyanis egy kötőjelet hagytál csak ki, innen: "legális - e", ráadásul, a netes rádióhoz nem is kell semmiféle honlap. Szóval, még ehhez is hülye.

2021. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!