Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az online filmek legális?

Az online filmek legális?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
A letöltés legális. A feltöltés nem feltétlenül.
2021. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Ott olyan filmek linkjei vannak, amik illegálisan lettek feltöltve, de már a linkek megosztása sem illegális.


Ha magáncélra töltesz le, akkor az nem bűncselekmény, vagy szabálysértés.

A szerzői jog tulajdonosa polgári perben perelhet, de nálunk nem fog, mert nem tudja bizonyítani, hogy ezzel anyagilag megkárosítottad (különben fizettél volna érte).

2021. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha úgy vesszük en nem vagyok köteles tudni, hogy fizetős
2021. ápr. 8. 11:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszer beszélgettem erről a céges ügyvéddel, mert szóba jött, hogy megnéztem egy hasonló oldalról egy filmet. Erre azt a választ kaptam, hogy ha én nem kerestem vele pénzt, például tovább osztással, reklámokkal, hanem csak megnéztem egy filmet egy streaming oldalon, akkor az még belefér.

Ehhez az esethez hozzáteszem, hogy megnéztem moziban is.


Viszont a filmek, vagy bármilyen szerzői jog által védett termék jogtalan terjesztése, vagyoni hátrányt okozó megosztása (ebbe beletartozik az elérési linkek megosztása) már Btk. ügy.

A jogosulatlan megosztók által okozott anyagi kárt a közvetetten a filmek nem jogosult megosztói által szerzett reklámbevételek (a megosztó oldalakon és a straming közben reklámok vannak) és a megosztások miatt kiesett gyártói, forgalmazói bevételek (mennyien látogatták a kalóz megosztó oldalakat) alapján becslik meg.

Szerintem ezt az ilyen megosztó oldalak tulajdonosai is tudják, ezért biztosan igyekeznek olyan országban lévő szervereken üzemeltetni az oldalokat, ahol ezt megtehetik.


Az ilyen jogtalan megosztások hosszú távon hátrányosak lehetnek a filmek és sorozatok készítőinek és a közönségnek, mert ha egyre több megosztó oldal lesz és a készítőknek, hivatalos forgalmazóknak kevés bevételük, akkor a jövőben egyre kevesebb film és sorozat fog készülni, mert nem fogja nekik megérni. Idővel nem lesz mit nézni.


Általánosságban, nem csak ezekre az esetekre szorítkozva jegyezném meg, hogy az nem jó védekezés, hogy te nem tudtál arról, hogy valamit jogosulatlanul tettél, mert azt felelősségre vonáskor nem fogják figyelembe venni.

Egy volt kollégámmal fordult elő ilyen, okozott egy kisebb balesetet és elhajtott. Azzal védekezett, hogy ő nem tudta, hogy neki kötelessége lett volna ott maradni, ő úgy ítélte meg, hogy nem történt baj. A bíróságon azt a választ kapta, hogy mindegy, hogy tudta, vagy nem tudta. A lényeg, hogy elkövette.

2023. márc. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!