Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Váláskor feleződik a vagyon?...

Váláskor feleződik a vagyon? És ha nem volt házasság, csak gyerek?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, nem az én körülményeim.

Tudom, hogy több ilyen kérdés volt már, azonban több oldalról közelítem meg a kérdéskört, és mindegyik verzióra érdekel, mit mond a magyarországi jogalkotás jelenleg.


Házasság esetén, ha válásra kerül a sor, a házastársak összvagyona (ingatlan? vagy ingatlan+ingóság?) FELEZŐDIK?

(Másképp megközelítve: az, akinek több vagyona van váláskor, a többletének felét át kell adja váláskor az exének?)


Van jelentősége, hogy milyen volt a házastársak vagyoni helyzete a házasság megkötésekor? És annak, hogy a válás pillanatában milyen a vagyoni helyzetük, van jelentősége?


Élettársak esetén más a helyzet?


És ha se élettársi viszonyról, se házasságról nincs szó, azonban van közös gyermek, lehetséges, hogy valamelyik fél vagyoni felezést vár el idővel, bizonyos feltételek, körülmények fennállása esetén?



2021. ápr. 8. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
A házasság alatt szerzett vagyon feleződik. Ha nem volt házasság akkor nincs osztozkodás.
2021. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze van pár kivétel pl örökölt dolgok ajándékba kapott dolgok vagy ezek árán vet dolgok.
2021. ápr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amennyit tudok: a házasságkötés ELŐTTI vagyon NEM feleződik. Ezt jól tudom, ugye?
2021. ápr. 8. 16:29
 4/8 A kérdező kommentje:
(*ELŐTT szerzett/kapott.)
2021. ápr. 8. 16:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha előtte is együrt éltek bizonyíthatóan akkor már az abban az időszakban szerzett vagyontárgyak is beleszámítanak. De a kivételek itt is érvényesek.
2021. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ami már a házasság előtt is megvolt az nem feleződik, azé marad akié volt. Tehát ha neked volt egy lakás a neveden házasságkötés előtt, az a tied marad válás esetén is, de ha házasság alatt vesztek egy másik lakást, azon már osztoznotok kell. Kivéve, ha van házassági szerződés, akkor ami abban van leírva az lesz válás esetén is.
2021. ápr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerzés arányában osztódik a közös vagyon élettársak esetében ( ha nincs nagy különbség, vagy per nagy a vita és ott sem jön ki relevánsabb különbség a bíró többnyire ugyan úgy 50-50-be fogja osztani). Amúgy ugyan úgy van minden mint házasság esetén csak az öröklés nem.
2021. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 22. 14:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!