Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A férjem elköltözött. A lakás...

A férjem elköltözött. A lakás az én nevemen van, neki be nem jegyzett tulajdonjoga van. Jár-e neki lakáshasználati díj (lelépési díj)?

Figyelt kérdés
Kinek kell bizonyítani, hogy önként és a visszatérés szándéka nélkül ment el? Hogyan lehet ezt bizonyítani? Hogyan állapítják meg a díj mértékét? Akkor is jár-e lelépési díj, ha kifizetem a be nem jegyzett tulajdonrészét (tehát kifizetem a lakás árának a felét)? A lelépési díj (amelyről a bontóperben döntenek) beszámításra kerül-e, ha később kifizetem a lakás felét (amelyről a vagyoni perben döntenek).

2021. ápr. 9. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Erre itt nem fogsz korrekt választ kapni. Bonyolulult jogi helyzet. Kivéve ha akad itt egy jólelkű unatkozó ügyvèd. De ilyen nem létezik.
2021. ápr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Hogy érted a "be nem jegyzett tulajdonjog" dolgot???

Az esküvő előtt megvolt a házad?

Ő tett bele lóvét? (hitel, új kazán,...)

2021. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem baj, legalább nevettem a válaszon. :) Azért még reménykedek. Az is valami, ha kiderül, hogy ezekre nincs egyértelmű válasz.
2021. ápr. 9. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Hát én nem vagyok ügyvéd, de pár kérdésre sztem nem is kell.

"Kinek kell bizonyítani, hogy önként és a visszatérés szándéka nélkül ment el?" - senkinek, ezt csak a lelépő fél igazolhatja, nyilatkozik és kéri a lakashasznalati dijat a bent maradó feltol. Te vagy a szomszéd nem mondhatja,h de bizony aszonta, h nem jön vissza. :) De visszajohet bármikor, ha ő másképp nem nyikatkozik.

Minél előbb fizesd ki, ne várj a "bontó" perre. Természetesen egy ügyvéd segítségével. De mondjuk, ha ő nem akarja, h kifizesd, akkor akár tripla luccokat is hanyhatsz. Akkor tényleg addig kell várnod (és tűrnöd, h visszaköltözik), amig be nem fejeződik a vagyonjogi per.

2021. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Miért, odaajándékoztad neki a felét csak még nem jegyeztettétek be a Földhivatalnál? Ez a be nem jegyzett tulajdonjog.

Nem értem amiket írsz. Ha a te tulajdonod a lakás akkor miért akarnád neki kifizetni a felét ha elmegy? A házasság előtt szerzett ingatlanod a különvagyonod marad és nem csak akkor ha a szüleidtol kaptad vagy örökölted (ági öröklés), hanem akkor is ha vetted.

De miért ide írtad? Rakasd át a jogba. De legjobb lenne ha ügyvédet vagy közjegyzőt kérdeznél meg.

2021. ápr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A be nem jegyzett tulajdonjog kb. olyasmi lehet, hogy a házasság megkötése után vették a lakást, közös pénzből, de csak a kérdező nevére, nem a kettejük nevére. Így most az ő nevén van a lakás, de alapból a házasság alatt szerzett vagyon (így a lakás is) közös.

A lelépési díj (hivatalosan: lakáshasználati díj) azt takarja, hogy te pénzt fizetsz azért, hogy a közös tulajdont a továbbiakban egyedül használod. De ez a tulajdonjogot nem érinti.

Hogy ez mennyire számít bele a tulajdonjog megváltásába, az megállapodás és a kifizetés óta eltelt idő kérdése. Ha mondjuk a lelépési díj után két hónappal megveszed a fél lakást, akkor a túlnyomó része beleszámít. Ha csak 10 év múlva veszed meg a férjed lakásrészét, akkor a lelépési díj elúszott, rendes forgalmi értéken kell megvásárolni a fél lakást.

Tehát a 4. válaszoló jól írja, érdemes mielőbb megvenned a férjed részét, mert akkor csak ennyi költséged van, utána már nem kell azért fizetned, hogy a saját tulajdonodban csak te laksz.

De ha válás, akkor úgyis van ügyvéd, ő majd pontosan elmondja a részleteket.

2021. ápr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lakashasznalati dijat levonjàk a fele reszbol kesobb. Tehàt nem egy plusz koltseged lesz. Azt h elkoltozott nem tudod igazolni barmikor visszajohet. Vagy kozjegyzo elott megegyeztek vagy kerd a birosagot lakashasznalat rendezesere. Vagy add be a vagyonmegosztasi pert
jan. 27. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!