Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tudok arról, hogy valaki...

Ha tudok arról, hogy valaki bűncselekményt követett el, de nem jelentem a rendőrségnek, abból lehet valami bajom ha később a rendőrség tudomására jut, hogy én tudtam róla de nem jelentettem?

Figyelt kérdés
Például lopás, garázdaság, rongálás, becsületsértés, szerzői jog elleni bűncselekmény vagy hamis tanúzás.

2021. ápr. 12. 05:01
1 2
 11/14 kovpet ***** válasza:
93%

Emberrablás feljelentésének elmulasztása


191. § Aki hitelt érdemlő tudomást szerez arról, hogy emberrablás elkövetése készül, és erről az érintett személyt vagy a hatóságot, mihelyt teheti, nem tájékoztatja, ha az emberrablást megkísérlik vagy elkövetik, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2021. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%
11: LOL
2021. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha rájönnek, hogy tudtál róla, könnyen megvádolhatnak bűnrészességgel, persze ez nagyban attól is függ, miről van szó.

A szomszéd néni csak a kora és az elmebeli állapota miatt menekült meg egy elég hosszú büntetéstől, mert beszámíthatatlannak ítélték, de a fia 10 hónapod felfüggesztettet kapott.

2021. ápr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
83%
13: Hülyíts valaki mást. Mondjuk a szomszéd nénit. Az talán meg is eszi ezt a hülye dumát.
2021. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!