Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 15 emeletes panal házban,miért...

Iboly2 kérdése:

15 emeletes panal házban,miért nem lehet propán bután gázos tűzhelyet használni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 12. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A palack minden egyes cserejekor fennall a rossz bekotes, igy a szivargas eselye, leven nem szerelo vegzi. Egy robbanas ami egy csaladi hazban, nyaraloban maximum kiviszi a konyha falat vagy leloki a tetot, panelban az egesz hazat osszedontheti mint a kartyavarat.
2021. ápr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valóban, a robbanásveszély az oka. A palackcsere miatt gyakori a gázrendszer megbontása, újra összerakása, szemben a vezetékes gázzal, ahol állandó a teljes kör. (Időszakos hajlékony bekötő vezeték csere, vagy tűzhelycsere kivételével, amit viszont jellemzően szakember végez. Tűzhelycserét biztosan, mert kell a jótálláshoz.)

Mi laktunk jó tíz évig olyan panelházban – igaz, csak ötszintes volt –, ahol palackos gáztűzhely volt a konyhákban, így volt tervezve.

A konyha utca felőli fala sokkal beljebb volt, mint a ház lakószobák szerinti síkja, ennek a „falnak” a felső nagy része teljes hosszában ablak volt, és ez a fal gyengített szerkezetű volt; az egésznek nem volt a ház szerkezete szempontjából teherviselő szerepe. Vagyis, egy esetleges robbanás ezt rombolta volna, nem gyengítve a ház szerkezetét, és a nehezebb faldarabok nem érték volna el a gyalogjárdát, ami amúgy is arrébb volt, mert a ház előtt volt egy elég széles füves sáv, azon kívül, hogy ez a falrész beljebb volt.

2021. ápr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, amennyiben a konyha közvetlenül nem szellőzik, mindenféle gáz használata tilos.

Amúgy ez nem lakás kérdés?

2021. ápr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Elárulnád kedves kérdezö, hogy ezt honnan vetted? Mert ez egyszerüen NEM IGAZ!!!!!
2021. ápr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De, kedves 4-es, ez bizony igaz.

Ezért is nincs a panelházakban gázóra, mert annak csatlakozása szivárgásveszélyt jelent.

Ha valakit rajtakapnak, hogy panelházban 2 liternél nagyobb töltőtömegű gázpalackot üzemeltet vagy tárol, azt bizony nekifutásból rugják tökön és állítják bíróság elé, közveszély okozás vádjával.

2021. ápr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4: a kedvedert rakerestem:


[link]


Szoval nem, nem lehet PB palackot hasznalni panelhazban.

2021. ápr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A pb gáz nehezebb a levegőnél és úgy viselkedik mint a víz.

Képzeljünk el egy emeletes házat ahol mindenki szerelgeti a palackját.

Időzített katasztrófa lenne.

Ha szivárog akkor a méllyebb ponton összegyűlik és hanelérina robbanási határ értéket akkor bumm.

A mélygarázsokba sem szapad gázos autóval behajtani épp ezért.

Azért az épületgépészet mérnökei nem buta emberek.Vannak szabályok amiket be kell tartani.

2021. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#2-es

Linkelj már be képet ilyen épületről, ha nem nagy kérés. Szerintem Én még nem láttam ilyet

2021. máj. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De azt ki nem sz.rja le?

Hasadófal.

Minde gázrobbanás-veszélyes építményt így terveznek. Ha már felrobban, legalább ne omoljon össze, maga alá temetve mindenkit.

2021. máj. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!