Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak szerintem nagyon korai a...

Csak szerintem nagyon korai a 14 év beleegyezési korhatárnak?!

Figyelt kérdés
Szerintem nem normális ha egy 14 éves tegyük fel lefekszik egy 18+ most az lehet akármennyi 18, 26, 35 és stb és ez egyáltalán nem büntetendő beleegyezéssel! Miért? Én most vagyok 19 és nemrég vesztettem el.
2021. ápr. 13. 14:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

A beleegyezési korhatár nagyon régóta 14 év, ez nem változott az elmúlt évtizedekben.

Pontosan te láthatod a legjobban, hogy attól mert ez a minimum, még lehet másképpen is dönteni. A fiatalok azonban nagyon eltérők. Ami neked 19 évesen volt időben, az lehet hogy másnak 14 éves korában van ott mert olyan a biológiai fejlettsége - vagy olyan a személyisége.

Az, hogy ki mikor kezd el szexuális életet élni az rajta múlik és a szülei feladata, dolga az hogy úgy neveljék, ne 14 évesen akarja kezdeni.

Az államnak azt kell tiltani ami kifejezetten káros a fiatalokra és 14 éves kor alatt még nem képes a fiatal belátni a döntése következményeit. Azért ezt az életkort nevezték meg határnak, mert a szakértők szerint még ha azt is hiszi magáról a 14 éves hogy tud dönteni, akkor sem képes rá ebben a kérdésben - ezért 14 éves kor alatt még nem elfogadható. 14 éves korától meg már nem büntethető az a másik fél, aki lefekszik vele ha beleegyezett.

lehetne másképpen is dönteni, mint az amerikaiak, de értelmetlen lenne, hiszen úgy sem tartanák be.

2021. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem fel kéne emelni 18-ra és megtanítani a fiatalokkal, hogy csak házasság után szexelünk.
2021. ápr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Na vajon melyik Magyarország területén lévő népcsoport kezdi el már 14 évesen gyerekcsinálást?
2021. ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
#3 A belpesti hipsterek
2021. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos a cinegék miatt van ilyen alacsonyan, hogy azok nyugalomban kölkedzenek már ilyen fiatalon is.
2021. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%

Ez az egész korhoz szabott dolog egy nagy hülyeség, ahogy az is, hogy pl pontban 18 éves kortól vagy felnőtt.


Egy 14 éves lehet még totál gyerekes viselkedésű, de lehet annyira érett is, hogy felelősségteljesen, védekezve szexel, a hormonoknak nem a törvény parancsol.


Harmadrészt meg beleegyezéssel. Akkor szerinted mégis kit büntessenek meg, vagy úgy képzelted el, hogy önszántukból belemennek, és a végén akkor jön az a rész, hogy figyelj törvényt sértettünk, menjünk jelentsük fel a dolgot?

Ugyanígy a felnőtt kor is, valaki 18 évesen akár családalapításra is kész lehetne, valaki meg még félig gyerekként viselkedik.

2021. ápr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
#6 akkor mégis hogy kéne meghatározni? egyénre szabottan? kinek van arra ideje és pénze? így is éppenhogy nem rogyott még össze a bürokrácia, de dobjunk még rá egy lapáttal, igazad van.
2021. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
9%
Ezt a korhatáros részét pl nyugodtan törölni elhetne, egyedül erőszaknál lehetne különbséget tenni a korok között, mert ha önként teszik, azt úgy se tudja semmi megakadályozni szvsz.
2021. ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Kaleta Gábor Lájkolja.
2021. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

8-as, önként teszik akármilyen fiatalon?

Te normális vagy?

Mondjuk egy 6 évest rávesz egy ötvenéves, hogy csinálják, akkor fel van mentve, mert a kisgyerek önként tette????

Szerintem te pedofil lehetsz!

2021. ápr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!