Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pénzkéregetésért,és guberálásé...

Pénzkéregetésért,és guberálásért mit lehet kapni?

Figyelt kérdés

Pl:

Bruh,nincsen pénzem kajára,és ezért elkezdek pénzt kérni,és mondjuk valaki rám hívja a biztonságiakat/rendőrséget,akkor milyen büntetést kapok?

Vagy elkezdek elektronikai szemetet/bármilyen dolgot amiért lehet kapni kis pénzt(aluminium dobozt,műanyag flakon,fém holmik),és valaki levideóz/fotózz és feljelent vagy rendőrséget hív,akkor azért mit kaphatok?(semmi szemetelést nem csinálok,csak guberálnék)

Na de mondjuk ha mind2 csinálnék akkor mit kaphatnák?Milyen büntetést?Persze indok lenne hogy nem lenne pénzem,vagy gyűjtok magamnak pénzt,de azon kívűl nem csinálnák nagyobb bűnt.



#Pénz,guberálás,szemét szedés,szemét-szedés,pénz guberálás.
2021. ápr. 17. 16:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Első körben bírói figyelmeztetést.


Második körben (mivel visszaeső vagy XD) letöltendőt KELL kiszabnia a bírónak. Ezért is xarják le a zsaruk nagy ívben. Ha ténylegesen intézkednének az ilyen esetekben, a börtönök többszörös túltelítettségbe kerülnének 5-6 hónap alatt.


A rendőr csak akkor fog elzavarni, ha valaki konkrétan kihívta rád őket.

Ha tudod hogy "hol a helyed" és nem pofázol vissza, akkor megúszod a feljelentést. De ugyanoda, legalábbis aznap, ne kelljen még egyszer MIATTAD kimenniük!

2021. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:


Egy tanács, ha egyszer tényleg xarba kerülnél:


Pénzt koldulni hülyeség. Ha beállsz egy szupermarkethez, és a megszólítottaktól KAJÁT koldulsz, százszor jobbak az esélyeid!

2021. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Semmit nem kapnál.

Ezek nem bűncselekmények.


Az első válaszadó marhaságokat irkál.

2021. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

#1, #3-nak:


Nos, akkor tisztáznám, hogy ÉN voltam az pécsen, akit először ítéltek el az új jogszabály alapján, a szelektív papírtároló fosztogatásáért! Ennek kb 7-8 éve.

2021. ápr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

#3

Akkor kb mit kapnék?

PL elvennék a pénzt?

Vagy pénzbírságot kapnék?

#2

Jó,de mi van akkor ha pl:nincs pénzem és ezért kérek?

2021. ápr. 17. 16:54
 6/27 A kérdező kommentje:

#4

Mit kaphatok ha guberálok?

2021. ápr. 17. 16:58
 7/27 anonim ***** válasza:

4

Bocs, és mi volt a vád?

2021. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

#4 vagyok:


Vagyon elleni vétség.

2021. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"ÉN voltam az pécsen, akit először ítéltek el az új jogszabály alapján, a szelektív papírtároló fosztogatásáért! "


Na és?

Egy szelektív gyűjtő kifosztása nem azonos azzal, amit írtál.

2021. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
#4 a Levike. Szóval #7 semmi ilyen nem történt.
2021. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!