Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perverz fotók küldözget egy...

Perverz fotók küldözget egy felhasználó privátban egy társkereső oldalon, mit csinál ahatóság ha feljelentem? Feljelenthető? 18 elmult a küldő is és én is!

Figyelt kérdés
2021. ápr. 18. 12:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kérdező: Ne higgy azoknak a birkáknak, akik szerint a rendőrség jogosult kiválogatni, hogy milyen ügyekben jár el.

Minden feljelentésnél, ha az bcs, meg kell kezdeniük a nyomozást.

Azt csak nagyon sötét, seggbuta verebek képzelik, hogy ez másképp van.

2021. ápr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Feljelentheted, viszont ilyenkor azt is mérlegeld, hogy nem mindig elegendő bizonyíték van arra, hogy bűnösnek is találjanak valakit, főleg nem egy ilyen piti ügyért. Illetve ha nem bizonyosodik a bűnössége, akkor ő is feljelenthet téged rágalmazásért. Ismerek olyan lányt, akit felfüggesztett börtönre + pénzbüntetésre ítéltek ilyenért.
2021. ápr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12: Ne hazudozz.
2021. ápr. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13 Ez nem az USA. Bárkit vissza lehet jelenteni és a rágalmazás elég súlyos bűncselekmény. És áldozatból könnyen lehet rágalmazó is. egy jó ügyvéd simán kitudja forgatni, de nézz utána ilyen esetben nyugodtan, ha nekem nem hiszel.
2021. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"de nézz utána ilyen esetben nyugodtan, ha nekem nem hiszel."


Hatalmas nagy baromságot hordasz itt össze.

Eleve, a feljelentés megtehető ismeretlen tettes ellen, ilyen esetben meg elég valószinű, hogy név szerint nem is ismeri a sértett az elkövetőt.

De ha ismeri és nevesíti a feljelentésben, akkor is, az itt-ott elszórt zaklató üzeneteket a legtöbb rendszer naplózza, a személy pedig konkrét IP címhez köthető.


Azt meg honnan is tudnád te, hogy a rágalmazás mennyire súlyos bűncselekmény?

Sehonnan.

2021. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"az itt-ott elszórt zaklató üzeneteket a legtöbb rendszer naplózza, a személy pedig konkrét IP címhez köthető."


Ha az elkövető járatosabb az informatikában mint te, akkor ezeket a dolgokat könnyen kitudja védeni, akár VPN vagy proxy használatával. Ennek ezer módja van.


"Azt meg honnan is tudnád te, hogy a rágalmazás mennyire súlyos bűncselekmény?


Sehonnan."


A foglalkozásomból eredően. De itt olvashatsz egy jó leírást a rágalmazás vétségéről, ha tájékozódnál: [link]

2021. ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"A foglalkozásomból eredően."


Ne nevettess már. Totál buta vagy a joghoz, most is csak halmozod a hülyeségeket.

Itt szó sem lehetne rágalmazásról, mivel hamis vád lenne a dologból, már ha lenne.


Az elkövető jártassága itt nem kerülhet szóba, csak az, hogy a sértett, a kérdező mit tehet és mit nem. Fogod, fafej?

2021. ápr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#17 A hamis váddal se járna jobban az illető, mivel annak még súlyosabb a büntetési tétele. Illetve a bíró helyében én erősen megfirtatnám egy ilyen ügyben azt is, hogy a sértett vajon miért nem fordult az adott társkereső oldal üzemeltetőihez és miért nem az ilyen oldalakon használni szokásos megoldásokat alkalmazta, mint például a felhasználó jelentése vagy letiltása? Esetleg valamilyen személyes bosszú vezérli, stb?


Bár én eleve kizártnak is tartom, hogy egy ilyen vád megállná a helyét a bármelyik bíróság előtt is.

2021. ápr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!