Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyithatnak a könyvtárak vagy sem?

Tamas3791 kérdése:

Nyithatnak a könyvtárak vagy sem?

Figyelt kérdés

Kicsit meg vagyok zavarodva segítsetek ki.

a 144/2021 rendelet szerint a szolgáltató helyeknek nem kell zárva tartani

a 484/2020 szerint a könyvtárnak zárva kell lennie


de a könyvtár is egy szolgáltató, akkor most nyithat vagy sem?



2021. ápr. 19. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Talán nyáron...
2021. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Érden nyitva van a könyvtár, de kisebb korlátozások vannak, nem lehet bent üldögélni például
2021. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez érdekelne, hogy van nyitva, vagy milyen korlátozások vannak?
2021. ápr. 19. 12:21
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Átvételi lehetőség az van! Tehát nyitva van, de nem lehet bemenni!
2021. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pl. átvételi lehetőség van, ha előre összekészítteted a könyvcsomagot.
2021. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Most úgy általánosságban érdekelnek a könyvtárak, vagy egy konkrét könyvtár? Mert ez utóbbi esetben nézd meg az adott könyvtár honlapját, ennél biztosabbat itt senki nem tud neked mondani.

Én is megnéztem az "én" könyvtáram honlapját, és a Hírek első híre az, hogy mától nyitva vannak. Előre össze kell állíttatni a könyvcsomagot (mondjuk, a honlap alapján), és a bejáratnál adják át, a régieket meg átveszik. A könyveket ózongenerátorral fertőtlenítik.

2021. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"484/2020 szerint a könyvtárnak zárva kell lennie"


Ilyen nincs a jogszabályban. Ott "csak" az áll, hogy tilos (a könyvtárak és más felsorolt intézmények) látogatása és e helyszíneken - az ott foglalkoztatottak kivételével - a tartózkodás.


Tehát nem kell zárva lennie, de bemenni a dolgozókon kívül másnak nem szabad. Ezért nem gond, ha ajtóban, ablakon át szolgálják ki az ügyfeleket. Hülyeség ugyan, de a jogszabályi előírásoknak megfelel.

2021. ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem. A könyvtár nagyon veszélyes hely, mivel művelődni lehet és hát a sok egymás sarbában álló ember könnyen megfertőzheti egymást, ráadásul a könyvekről is rádragadhat egy rafinált covidka. Úgyhogy a könyvtárak nyitása egyáltalán nem időszerü, hiszen emiatt meghalhatunk mind.
2021. ápr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kondi is szolgaltatas megse lehet nyitva. Gondolom ugyanaz az elv 🤷‍♂️ fszsag az egesz
2021. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!