Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mióta lehet újra szájmaszk...

Mióta lehet újra szájmaszk nélkül mászkálni Magyarországon nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Akárhányszor kimegyek sétálni szájmaszkban vagy kinézek az ablakon az utcára, akkor senkin sincs szájmaszk (rajtam kívül, ha utcán vagyok). Mikor szűnt meg ez a járványügyi intézkedés, hogy lakott területen belül a közterületeken maszkot kell hordani? Úgy tűnik elkerülte a figyelmem az általam olvasott hírportálokon ez a hír...

2021. ápr. 24. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem szűnt meg, csak rájött már mindenki, hogy felesleges maszkozni, mivel hatástalan a járvány terjedésére.
2021. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Kamukérdés oltásellenes birkától. Jelentve.


Amúgy biztos én élek túl gazdag környéken, de nagyjából 95% környékire tippelem a helyesen maszkhordók arányát. A másik 5% nagy része is hord, csak az orra alá lehúzva.

2021. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Felenk is mindenki hordja, az a tapasztalatom. Az meg h nem er semmit, nem igaz. Nem megfekezi a jarvanyt, hanem lassitja, kitolja h ne egyszerre legyen beteg, es birja az eü
2021. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Én hordom a munkahelyemen is az idő 90%ban (evés, ivás, ill ha egyedül vagyok az irodában)

Kb 50 emberrel vagyok napi kapcsolatban, ebből 30+ volt kovidos, a maradék hasonló arányban maszkot hord normálisan

2021. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Egyre kevesebben hordják, érezni is ebből, hogy ez az egyetlen olyan intézkedés, amit a többség nem tart be, mert feleslegesnek és értelmetlennek tartja. Zárt térben nem látok renitenseket. Ahogy jön az egyre melegebb idő, úgy fog lekerülni az emberekről a maszk is, de remélem, hogy ezt látva a döntéshozók is átgondolják ezt a felesleges intézkedést.
2021. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 árokpart ***** válasza:
98%
Ha jövő héten kinyít minden akkor már szerintem teljesen felesleges ez a maszkhordás. Ha uszodába, gőzfürdőbe lehet majd menni ahol elvileg a legjobban terjed akkor minek kellene az utcán hordani.
2021. ápr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Hivatalosan nem szűnt meg egyáltalán, de nálunk kisvárosban is úgy durván az emberek felén látok csak. Ettől függetlenül remélem hogy ha már tényleg javul a helyzet, kiveszik a jogszabályból is, vagy visszatérünk oda, hogy forgalmas köztereken írják elő, pl nálunk március 8. előtt csak a főtér-főutca illetve a pályaudvarok környékén volt kötelező
2021. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#2: Aha, inkább te vagy oltásellenes birka. 🤨 Engem április 9-én oltottak be, jövő héten kapom a második adag oltásom.
2021. máj. 8. 10:21
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
engem meg semmikor, nem kérek oltást
2021. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!