Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne hogyha csökkentenék...

Mi lenne hogyha csökkentenék a nyugdíjakat, de ezzel együtt az emiatt befizetendő adót is, és ehelyett egy az egyben a szülőknek lehetne utalni?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk csak a felét egy az egyben nem venné el az állam, hanem utalhatnánk egyből a szülőknek, akkor mennyivel egyszerűbb lenne! Biztosabb megélhetés és nem kellene attól parázni hogy a lakosság fogyással csökken a nyugdíj.


Az meg nekünk fiataloknak is (legalábbis nekem) megnyugtatóbb hogy biztosan jó helyre megy a pénz és a szüleim/nagyszüleim kapják meg!



2021. máj. 2. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Én benne lennénk. De a fele legyen csak kezdetnek, vagy mondjuk 25%. És onnan lehetne lassan növelni. Nincsen nyugdíjjárulék, és így a szüleim többet kapnak. Én benne vagyok!
2021. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Jól hangzik, de ezt sose vezetnék be mert egy bizonyos kisebbség aki hébe hóba dolgozik sose menne bele...


.. bár lehet hogy így rá lenne kényszerülve dolgozni a segíly helyett... 🤔

2021. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem lenne fair. Mi lenne azzal, akinek nem is lehetett gyereke, akinek külföldre költözött, esetleg meghalt, vagy csak "rossz" szakmája van. Pl egytanár szüleinek miért jár kevesebb, mint egy mérnök szüleinek? Ugyan úgy tisztességes embert neveltek.
2021. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

"Nem lehetett gyereke"


Örökbe fogadhatott volna


"akinek külföldre költözött"


Onnan is küldheti, a távolság ma már nem akadály


"esetleg meghalt"


Okés, ez stimmel


"vagy csak "rossz" szakmája van."


Nem csak egy gyereke lehet az embernek. De jó, legyen. Akkor az állami szférában dolgozókét még fizesse az állam, plusz azokét akiknek a gyereke meghalt.


De én miért fizessem csak azért mert jól keresek más ember nyugdíját?! Nem ő nevelt fel, nem kaptam tőle semmit.


A kérdés szigorúan a nyugdíjalapra vonatkozott, így az oktatásért és minden egyébért még menne be az adó. Miért fizessem egy olyan ember nyugdíját aki semmit sem tett hozzá az én fejlődésemhez?

2021. máj. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem mindenkinek olyan a viszonya a szüleivel, hogy el akarja őket tartani.

Nem mindenkinek van gyereke. (Van akié meghalt, van akinek nem lehetett.)

2021. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

""Nem lehetett gyereke"



Örökbe fogadhatott volna."


Még hány ponton akarnál beleugatni, hogyan éljen valaki?

2021. máj. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

És kinek fizeted miután meghaltak a szüleid?

Egyáltalán kiszámoltad, hogy az összes nyugdíjjárulékból amit fizetsz, mennyi jönne ki?

A jelenlegi nyugdíjrendszer arra épül, hogy kevesen töltenek annyi időt nyugdíjasként, mint amit munkával töltöttek, így lehet fedezni a fizetésed 10%-ából + a 22% amit a munkáltató fizet ráadásként.

Ha ennek a felét megkapja anyád, azzal nincs kint a vízből.

A jelenlegi nyugdíjrendszer mögötti logika, hogy amíg dolgozol addig fizeted a járulékot, és ezért cserébe nyugdjíasként nyugdíjat kapsz. Ezért arányos a nyugdíj a fizetéseddel és a szolgálati éveiddel.

2021. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

"Örökbe fogadhatott volna"

Kötelező lesz majd ez is ?

Más gyerekét tuti nen nevelném,elég ha én vagyok gyerekes..

2021. máj. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
És ez azzal a nyugdíjasokkal szemben hogy lenne fair, ha valaki mondjuk +40 évet dolgozott, fizette az adót aztán nem kap egy forintot sem?
2021. máj. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező

A nyugdíj alapvetően egy előtakarékosság biztosítás jelleggel. Azért fizeted a nyugdíj járulékot már az első keresetedből is, hogy elég pénz összegyűljön belőle ahhoz hogy a nyugdíjadat akár 30-40 éven keresztül is megkaphasd. Ennek következtében lesz a nyugdíjad arányos a befizetéseddel, vagyis minél magasabb járulékot minél több ideig fizettél, annál nagyobb lesz a nyugdíjad.

Ebben nem lehet szerepe annak hogy kinek hány gyereke van. A gyerekeket ott veszik figyelembe hogy a szüleiknek van lehetőségük a nevelésükre fordított időt - amikor nem fizetnek nyugdíj járulékot a gyed, gyes vagy gyermeknevelési támogatás (gyet) után. Nekem, mint 3 gyerekes anyának volt 10 évem a 3 gyerekemmel, amíg az államtól (a többi ember adójából) kaptam arra pénzt, hogy itthon nevelhessem a gyerekeimet. Ez a 10 évem azonban benne lesz a szolgálati időmben, éppen úgy, mint a férjemnek, aki meg ez alatt az idő alatt munkahelyen dolgozott és járulékot fizetett.

Az, hogy a gyerekem utána mennyit fog keresni az nem vehet el abból amit én vagy a férjem már befizettünk járulékként és ami alapján majd kapjuk a nyugdíjunkat.

Amire te gondolsz, (talán) hogy ösztönözzék az embereket a gyerekvállalásra azzal hogy ez számukra majd a nyugdíjban jelent különbséget, az nem új ötlet. Kb. 20 éve volt is arról vita, hogy a nyugdíj MELLÉ, TÖBBLET juttatásként a gyerekek az ADÓJUk egy bizonyos %-t adhatnák a szüleiknek. Ahogyan minden évben lehet az adó 1%-t adni egy civil szervezetnek, egy másik 1%-t pedig valamelyik egyháznak. De a lényeg hogy ezzel nem csökkenne a gyerek által befizetett járulék sem a kasszában, sem pedig a nyugdíjas emberek nyugdíja.

Amit te leírtál az pedig mindkettőnek a csökkenését jelentené, igazságtalanságot, mert nem az egyén elvégzett munkája számítana a nyugdíjnál, holott ez egy járandóság amit előre befizet az ember a nyugdíjkasszába.

2021. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!