Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történne, ha kimennék...

Mi történne, ha kimennék csövesnek külföldre és szétnyírnám a személyimet?

Figyelt kérdés

Tehát ha tegyük fel EU egyik tagállamába kiutaznék és a személyimet, meg esetleg minden személyes okmányomat, iratomat ami nálam van egyszerűen csak széttépnék, szétvágnék, eldobnék. Mi lenne a következménye ennek az egésznek, hogyan tud a hatóság engem beazonosítani, ha nem mondok nekik semmilyen infót, hogy ki vagyok és honnan jöttem?

Igényelhetnék új személyit másik névvel mondjuk? - Mert ha még az adott ország nyelvét is beszélem, úgy hihetőbb a történet, amit előadok pl.


Köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 5. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha csináltattál 2010 után útlevelet, vagy az új személyi igazolványt, akkor ujjlenyomat alapján, benne vagy a rendszerben.
2021. máj. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
1# en nemreg kaptam szemelyit, nem volt kötelező az ujjlenyomat xdd
2021. máj. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Leellenőriznék, hogy valós adatokat adtál-e meg, aztán kiderülne, hogy nem. Addig bent tartanának amíg be nem azonosítanak, és ha esetleg velünk ellentétben nekik van törvényük arra, hogy hamis adatokat diktálsz be hivatalos szervnek, akkor egy büntető eljárást is kapsz.
2021. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Mégis kitől igényelnéd azt az új személyit? Úgy gondolod, hogy egy magyar koldus Németországban német személyit kaphatna a német államtól? Rossz hírem van...
2021. máj. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#4, én meg visszakérdezek, hogy egy német hajléktalan, aki az utcán él 10-20 éve, semmije sincs, teljesen elszigetelődött az emberektől, beszűkült a gondolkodása, és ezt látni is rajta, na ő pl. hol igényelhetne új személyit? :DD Nem ugyanaz a két eset? Én is bekamuzhatom ugyanezt, ugyanígy eljátszhatom ezt a szerepet.

Tehát ha pl egy társadalom számára nem is létező emberről van szó, vajon ilyennel mit tudnának kezdeni a hatóságok?...


De nem is kell hogy önként menjen valaki személyit csináltatni, elég egy esetleges igazoltatás, elmondaná az illető, hogy hát ennyi ideje az utcán élek, évek óta lejárt a személyim, stb. - Gondolom ebben az esetben meg kötelezi a hatóság az illetőt, hogy csináltatva legyen személyije.

2021. máj. 5. 20:06
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Már az akcentusodból hallható lesz hogy kamu...
2021. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Azt kell mondani, hogy 16 éves szír menekült fiú vagy. Így minden ok lesz. Akkor is ha lány vagy. Senki nem vonhatja kétségbe az identitásodat.
2021. máj. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

5#

Az lesz, hogy összenéznek, megvakarják a fejüket, széttárják a karjukat, majd az egyik megszólal: "Srácok, ez egy zseni. Nyilvánvaló, hogy kamuzik, de nincs mit tenni. Megtalálta a kiskaput, adjunk neki személyit."

A többiek ezután egyetértően bólogatnak.

2021. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Hát én voltam csöves külföldön, de most nem csinálnám meg "hála" ennek a kovidkamunak, lehet nem is adna senki pénzt.
2021. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Európában sehol nem állítanak ki bemondásra okmányokat, az adatok valódiságát igazolni kell.

Az első személyi igazolvány kiadása előtt ezért kérik a születési anyakönyvi kivonatot, ha pedig valaki az összes iratát elhagyta (ellopták), egy tortúra azok újra beszerzése.

Ujjlenyomat azonosító nem kötelező, csak lehetőség, de már az is egy pludz biztonsági rendszer lehet, de a lényeg, hogy sehol nem működik, hogy megadok kamu adatokat, és lesz új személyazonosságim, nekem kell azt bizonyítani, hogy a saját okmányaimat kérem pótolni.

2021. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!