Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy házaspár nem tudta megvenn...

Egy házaspár nem tudta megvenni a lakásom, ráígértek az árra, és más vette meg, a férj viszont nem fogadja ezt el, tel és sms próbál elérni, különböző számokról.... Ilyenkor hogy tudom leállítani?

Figyelt kérdés

Eladtam a lakásom, és akik ígéretes vevőknek néztek ki, mégsem ők vették meg, mert más jelentősen ráígért az árra, és meg is vette a lakást. Amikor a feleséggel közöltem, hogy sajnos más veszi meg a lakást, teljesen normálisan elfogadta. Majd pár perc múlva a férj felhívott, és elmondott mindennek, én köpni nyelni nem tudtam.... Órákig remegtem az idegtől, egyébként elég talpra esett valaki vagyok, de itt tényleg elakadt a szavam, ahogy a dühtől remegő hangon fenyegetőzött a férj, 200.000 Ft kártérítést követelt a meg nem írt szerződésért. Mondtam neki, még az adataimmal sem rendelkezik, az ügyvédje nem is írhatta meg a szerződést. Beszéltem pár baráttal és mondták, amíg nem volt foglaló, bármikor elállhatok az eladási szándékomtól, igazából még megindokolnom sem kell. Írtam a feleségnek, aki kedves és normális volt mindig is, egy e-mailt, ő nagyon elnézést kért a férje viselkedése miatt. Írtam neki azt is, hogy letiltottam a férj tel számát, és nem fogok vele többet beszélni. Azt hittem itt vége a történetnek, de nem. Más, számomra ismeretlen számról hívott ma kétszer, amit nem tudtam felvenni, küldött sms-t, írtam neki, ne hívjon, ne írjon. Majd letiltottam ezt a számot is.


Meddig kell várnom, míg zaklatásért feljelenthetem? Van értelme? kezdjek félni? Nyilván felveszem a telefonom, ha csöng és kiír egy számot, nincs minden ismerős, barát, stb száma névvel elmentve.... Ha megint ez a csalódott ember hívna, leteszem azonnal, és letiltom a számot, de meddig mehet ez így?



#telefonos zaklatás #csalódott vevő
2021. máj. 5. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Igazából már most is feljelentheted.

Ha jól értem, letiltottad a második számot is. Én várnék, hátha megunja. De ha egy harmadikról is hívogatni kezd, nem tiltanám le, hanem elmennék a rendőrségre.

Szegény nő, hányszor kerülhet kellemetlen helyzetbe a bunkó férje miatt!

2021. máj. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele ... en is jartam mar igy ... jottek, racsodalkoztak (persze minden tetszett) ... de se eloleg, sem foglalo ... en is eladtam az elso komoly erdeklodonek ... erre cseszegettek az elozo erdeklodok, hogy pedig mar mennyire bele eltek magukat.

Elmulik, ne foglalkozz vele!

2021. máj. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeld magad. Fölveszed a telefont, majd lerakod az asztalra. Az illető meg üvöltse ki magából a dühét.
2021. máj. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem szüleim mesélték, hogy amikor anno vették a lakást (már vagy 20 éve :)) nagy szerencséjük volt, mert megsajnáltak minket, mert nagy család voltunk, s nekünk adta el egy nagyon aranyos idős öreg házaspár, bár sokkal többet mondott egy házaspár. 25 négyzetméteren éltünk heten (nem cigányok vagyunk :D, csak nagy család, aki aki nagyon az elején kezdte) építkeztek is a szüleim s igazából akkor tudtunk elköltözni 120 négyzetméteres lakásba, s külön szobám lett, végre rendesen tudtam tanulni :D. Nagyon hálás voltam nekik, de persze ez egy kicsit más eset a tied, csak nem minden a pénz, ha már megígérted, akkor megbeszélhetted volna vele is, s lehet ő is magasabbra tette volna az árat.
2021. máj. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez nagyon szép történet, és jó, hogy van ilyen!

Ennek a házaspárnak is van gyereke, nem is egy.

Nem úgy tűnt, tudnának, akarnának többet fizetni. Nem kérdeztem meg őket, de bevallom őszintén, utólag ennek örülök.

2021. máj. 6. 01:02
 6/10 anonim ***** válasza:
akkor így kellett alakulnia, ne legyen bűntudatod emiatt:))
2021. máj. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

felveszed a telefont és benyomod mellette ezt a gépeden :D

https://www.youtube.com/watch?v=tw1XbhYrnxQ

2021. máj. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne parazz ezen, felveszed és ha az ember az megmondod neki, hogy ha követelése van akkor várod a bírósági idézést és ne hívjon többet.

Ez után még leteszed a telefont magad mellé az asztalra azt had dumaljon ha ráér...

2021. máj. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól jártál. Ha neki adod el.... Jöttek volna még problémák... Elromlott a kazán... Festetni kell....

Mint amikor eladod az autódat és fél év múlva hívnak, hogy kuplungos lett, lennél kedves megcsináltatni. Szerintem ügyvédhez fordulj első körben. Rendőr nem tudom tud-e csinálni valamit bírósági végzés nélkül. Ügyvéd segítségével feljelented zaklatásért.

2021. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Írd meg nekik utoljára, hogy vége van és ne zaklassanak téged többet. És változtasd meg a számodat.
2021. máj. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!