Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudnám az ilyesmit...

Hogyan tudnám az ilyesmit feldolgozni?

Figyelt kérdés
Az exbarátomnak volt egy kis futókalandja egy HIV fertőzött lánnyal (a lány nem mondta el neki) akitől aztán el is kapta a betegséget és miután én is szeretkeztem vele, ezért én az lettem. Van lehetőségem ilyen esetben feljelenteni a lányt?

2021. máj. 7. 18:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
38%

Egyébként az, hogy az illetőt fel lehet jelenteni, ahogy korábban írták, nem fog segíteni a feldolgozásban, amire a kérdésed vonatkozik.

Egyszerűen az, hogy neki szar, még nem fogja enyhíteni a tényt, hogy neked is szar. Innentől ekzdve soha többé nem szexelhetsz óvszer használata nélkül. Ha gyereket akarsz, azt is jobb lombikprogrammal, (vagy legalább manuálisan feldugni amit előtte a párod odavert), hogy ne fertőzd meg a párod. De a születendő gyerek így is HIVes lesz, és mint ilyen, vélhetőleg nem túl hosszú életű.


Persze AIDSesen is van élet. elvileg 10-20-30 év is simán. Élhetsz addig is teljes életet, csak kicsit.. újra kell gondolni a dolgot.


De hogy válaszoljak is: hogyan dolgozhatnád fel, hogy HIV fertőzött vagy? Hát szakember segítségével. Pár jó szó random anonim emberektl, akik még a kérdésed valódiságában sem hisznek, nem fogja megoldani a helyzetet.

2021. máj. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó ne légy már ilyen idióta. Olyan gyógyszerek vannak már a HIV-re, hogy tünetmentessé és nem fertőzővé válik valaki. Simán lehet gyereke valakinek természetes úton , nem lesz rövidebb életű . Egy krónikus szívelégtelenségben szenvedő hamarabb elhuny, mint egy HIV pozitív személy .

Amúgy nekem nem a HIV miatt alacsonyabb a CD4+ sejtszámom, de alacsonyabb. ( meg még egyéb eltéréseim is vannak) Nincs gyógyszer rá , csak óvintézkedések, hogy ne legyek annyiszor beteg . Viszont én is próbálok teljes értékű életet élni így .:)

2021. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

Aha...

Hát ha tudnám valakiről hogy AIDSes és azt mondaná, hogy "de nyugi, tök jó gyógyszer van rá, teljesen biztonságos"... hát én akkor se mennék bele:D

2021. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Orvos vagy? Tudod a kezeléseket?
2021. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14, ha azt hiszed ez számít, nem érted a lényegét a mondanivalómnak.
2021. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Te is lehetsz az. Akkor megnézném, hogy így vélekedsz.
2021. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%

Nézd. Vannak akik félnek pl a fogamzásgátló tabletta szedésétől. Lehet jönni nekik orvosi véleményekkel, hogy mennyire biztonságos és mennyire nem károsítja meg az egészséget, ettől még félni fognak tőle, mert belepiszkál a szervezetbe.


Ha van egy közismerten veszéyes és problémás betegség, az emberek többsége nem fogja megkockáztatni, hogy elkapja, akármennyire is mondják orvosok, hogy adott gyógyszerrel mennyire védve van.


Plusz: ha az ember gyereket vállal és tud egy esetleges betegségről ami 10-20-30% eséllyel meg fog jelenni a gyerekedben.. te vállalnád a kockázatot? A legtöbben nem szívesen. Sokan hajlandóak meggyilkolni a már létező magzatjukat azért, mert egy vizsgálat szerint van 25% esélye egy betegségre.


Szóval ha azt mondod, hogy vannak gyógyszerek amik tünetmentesítik a HIV-et, akkor oké, örülök neki, megkönnyíti a beteg emberek életét. De azt azért ne várd, hogy az emberek rálegyintsenek az AIDSre, mint olyan:D

2021. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!