Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apum április 9-én elhunyt,...

Apum április 9-én elhunyt, anyukám pedig felvette a nyugdíját április 13-án. Valaki azt mondta, hogy nem szabadott volna, lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
Anyukám nem tudta, hogy nem szabad. Igazábol most sem tudjuk, hogy miért. Ilyenkor mit kell csinálni?

2021. máj. 9. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hónap még jár.
2021. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
érdeklődjetek utána a nyugdijfolyósitónál.
2021. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Valaki tudja a választ, nyilván az a valaki nem te vagy. A kérdés nem az volt, hogy hol kell utánaérdeklődni. Én itt érdeklődök, mert ez az oldal arról szól. Gyakori kérdések a neve az oldalnak, magyarul itt feltehetek hétköznapi kérdésekeket és kapok rájuk választ. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Olyan emberére, akivel esetleg megtörtént egy hasonló eset, vagy olyan emberére, aki ebben a témában jártas. De neked közléskényszered van, és nem tudod megállni, hogy olyan kérdéshez szólj hozzá, amihez nem értesz. Ez a gyik egyre inkább a trollok és nélkülözött emberek oldala (nélkülözött ember = kutya nem foglalkozik vele, ezért itt üti el az idejét). Nagyon ritkán kapok értelmes választ, így valószínűleg igazad lehet, megkérdezem a nyugdíjfolyósítót, a gyik-nek meg írok, hogy szüntessék meg az oldalt, mert tök felesleges.
2021. máj. 9. 09:07
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező

Nem tudod hogy ki válaszol neked, ez egy anonim fórum. Ha én most leírom neked hogy ügyvéd vagyok vagy a nyugdíjintézetben dolgozom, akkor elhiszed hogy még a következő havi nyugdíjat is felvehetitek? Vagy ha azt írom le hogy vissza kell fizetnetek 17%-os kamattal az előző havit is?

A #2-es válaszoló nagyon jól írta, oda kell fordulnod ahol VALÓBAN biztos és helyes választ kaphatsz.

Fogadd el hogy ezen az oldalon mindenki válaszolhat és ennek megfelelően az is leírja a véleményét aki esetleg teljesen rosszul gondolja! Kaptál 2 választ és máris reklamálsz. Várd meg amíg több lesz, majd rájössz, hogy ez olyan mint egy szavazás - nem a helyes választ fogod megkapni hanem sokféle választ amiből lehet hogy a helytelen lesz többségben.

Ne szólj be valakinek ha már válaszolt neked, ha nem tetszik akkor lépj túl rajta, mert ez a válaszod bunkóság volt.

A nyugdíjintézetnek van elérhetősége, van az oldalán gyakori kérdések rész, ott felteheted a saját kérdésedet is és ott kapsz majd olyan választ amit el is fogadhatsz helyesnek.

VAGY fogod az internetet és arra használod amire való: megkeresed a nyugdíjfizetés szabályait, elolvasod azokat az oldalakat amiken éppen erről beszélnek (névvel, valódi hozzáértők) hogy egy haláleset kapcsán mi a kifizetett nyugdíj sorsa és akkor nem kell itt foglalkoznod olyan válaszokkal amik nem tetszenek.

És ne, ne írj nekem is választ arról, hogy nem ezt kérdezted - tudom. Csak baromira felidegesít amikor TE kérdezel és ahelyett hogy megköszönnéd hogy van aki válaszol, kioktatod csak mert nem tetszik neked amit válaszolt. Nem tetszik, ennyi - tovább lépsz arra a válaszra ami tetszik és csinálod amit akarsz.

2021. máj. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utlosót még fellehet venni.
2021. máj. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, elolvastad a kérdést? Arra válaszoltál?! Én ide nem azért teszek fel kérdést, hogy veletek, akik unatkoztok és hozzászóltok kérdésekhez, amikhez nem értetek, levelezgessek. Kérdésre tudtál válaszolni érdemben??? Nem! Mit vársz? Piros pontot, mert bevédtél egy magadfajtát? Tudod mennyi időd ment el azzal, hogy leírtad, amire senki nem kiváncsi, és tudod mennyi ideje fog elmenni annak, aki egyszer szeretne egy ilyen kérdésre választ kapni, és csak azt látja, hogy nem a kérdésre születnek válaszok, hanem megy az adok-kapok. Ha ennél a kérdésre valóban a kérdésre érkeztek volna válaszok, akkor az az 1-es válaszoló és az 5-ös válaszoló válasza lenne itt látható (akiknek ezúton is köszönöm a választ). Szóval értsétek meg, hogy ez nem egy fórum, ha társalogni akarsz, vagy vélemény írni, látogass fórum oldalakat, ott órákon keresztül fejtegetheted a véleményed unalmas óráidban. Miért nem veszel inkább a kezdebe egy könyvet, és olvasol? Itt a kérdésre kell választ adni, már amennyiben van a kérdésre válaszod. Ha nincs a tarsolyodban tudás, tapasztalat, amivel a kérdést megválaszolod, akkor éppen te lapozol tovább... Érted?
2021. máj. 9. 11:24
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
egyébként ne izgasd magad ezen.ha nem szabad lett volna felvennie úgyis megtudjátok majd :P
2021. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Abban a hónapban felveheted. Évekkel ezelőtt, mikor meghalt a nagymamám, anyukám közölte a mamám halálának tényét a bankban és ott mondták, hogy az utolsó nyugdíját még leveheti.
2021. máj. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Én ott dolgozom. A tárgyhavi nyugdíj jár, fel lehet venni, kivéve, ha élettársak voltak.

1997. évi LXXXI. tv.83-as paragrafus.

2021. máj. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdemben válaszolóknak. :)
2021. júl. 17. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!