Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kijárási korlátozás megszegése...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Kijárási korlátozás megszegése szabálysértés, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap úgy alakult, hogy nem értem haza időben, és megfogtak a rendőrök. Megbüntettek. Elvették a személyimet, felírták adatokat egy papírra, megkérdezték elismerem e a szabálysértés tényét, elismertem, aláírtam, majd elengedtek. Megkérdeztem kb. mennyire számíthatok, nem tudták megmondani. A kérdésem az lenne, hogy egyébként nem adtak csekket se, sőt, még egy papírcetli igazolást sem arról, hogy most ez az egész megtörtént. Ez ettől még helyszíni bírságnak számít az aláírás elismerés miatt ugye? És majd postán küldik a csekket. Ugye most nem indítottak szabálysértési eljárást? Illetve ez normális, hogy se azt nem mondták meg, mennyi büntetést kapok, se nem adtak egy papírfecnit sem a dologról?

2021. máj. 9. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
5%
Kamu. Még a rendőr se jogosult arra, hogy elvegye a személyidet. Az nem jogsi, hogy csak úgy bevonják.
2021. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félreérted, csak addig vette el, amég felírta az adatokat.
2021. máj. 9. 12:47
 3/5 anonim ***** válasza:
6%
Akkor azt írd bmeg.
2021. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb 50ezer
2021. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10%
Ismerőst Győrben 150-re büntettek meg mert nem volt maszkja.
2021. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!