Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Weboldalon adatvédelmi tájékoz...

Weboldalon adatvédelmi tájékoztatóban ha az adatkezelő és a weboldal tulajdonosa magámszemély, milyen kapcsolati adatokat kell megadni?

Figyelt kérdés

Cégek esetén mindent tehát név telefon email székhely. Mi van magánszemély esetén? Azt látom hogy az esetek kb felében nem adnak meg telefonszámot és lakcímet szerintem érthető okokból, de ez így GDPR komaptibilis-e?


Fotográfus vagyok és éppen a porfóliómhoz írom az adatvédelmi tájékoztatót és ha nem muszáj nem írnám bele a lakcímemet. Nincs cégem, KATA-s vállalkozó vagyok, a weboldalt magánszemélyként regisztráltam.


2021. máj. 10. 19:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Mivel van egy kapcsolati űrlap ezért kell adatvédelmi tájékoztató, amúgy nem kellene (szerintem) de úgy érzem hogy egy weboldal kapcsolati menüpont nélkül nem az igazi, nem kényelmes így inkább megírom hozzá az adatvédelmit.
2021. máj. 10. 19:26
 2/7 anonim ***** válasza:

Írd ki, hogy nem gyűjtesz semmilyen adatot, és akkor nem kell megadni semmit, ha nem kezelsz személyes adatot.


Feltéve, hogy tényleg nem gyűjtesz.

2021. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor kell GDPR kapcsolati cím, ha az oldal gyűjt személyes adatot, és ezért írhatnak az adatkezelőnek, de ha nincs adatkezelés, akkor adatkezelő sincs.
2021. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De hát a kapcsolati űrlapnál nyilván kell személyes adat, legalább egy email cím amire mehet a válasz.


Tehát kérdés továbbra is hogy meg kell-e adnom a lakcímemet.

2021. máj. 10. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha megadsz emailcímet, pl. gmail-eset, akkor a levél egyenesen odamegy, a te oldalad nem tárol semmit, nem igaz?
2021. máj. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az info@domainem.hu-ra megy az üzenet tehát nem adatbázisba azonban ez nem kivétel mert a gdpr nem csak az adat tárolásról szól hanem adat kezelésről is. Így elvileg nem úszom meg az adatvédelmi tájé
2021. máj. 11. 05:40
 7/7 A kérdező kommentje:
Adatvédelmi tájékoztatót* de nem is akarom megúszni igazából már meg is írtam a kérdésem tényleg az hogy mivel magánszemély vagyok nincs cég székhelyem így meg kell-e adnom a lakcímemet helyette.
2021. máj. 11. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!