Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőr gyalogosan igazoltato...

A rendőr gyalogosan igazoltatott a napokban, és felhívta a figyelmem a jogosítványom novemberi lejártára. Mikor mondtam neki, hogy vészhelyzet alatt járt le, kitérő válaszokat adott. Miért?

Figyelt kérdés

Szóval 2020. Novemberben járt le a jogsim, de mivel vészhelyzet alatt járt le, és tudtommal még mindig vészhelyzet van, én gond nélkül vezetem az autómat, eszem ágában sincs most a jogsit megújíttatni.


Azonban a rendőr a napokban gyalogosan igazoltatott, és felhívta a figyelmem a jogosítványom lejártára, mellékes infóként. Mikor megkérdeztem tőle, hogy akkor most nem vezethetek mégsem autót a vészhelyzet ellenére? - kitérő választ adott, arra hivatkozott, hogy ez most nem lényeges, mert nem autóban, hanem gyalogosan igazoltat. Szóval végül nem kaptam választ.


Kicsit beparáztatott, hogy elkerülte esetleg a figyelmem, és nincs is már vészhelyzet? Nem a büntetés érdekel, szimplán ha okoznék egy balesetet, nem szeretném, ha a biztosító ebbe kötne bele.


2021. máj. 13. 21:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Veszélyhelyzet van.Az okmányok jók a veszélyhelyzet megszűntét követő 60 napig. Vagyis ha így haladunk,hogy mindig hosszabbítanak akkor nem kell többé jogsit csináltatnod.
2021. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Gyalogosként hogyan kerül képbe a jogsi? Vagy csak az volt nálad és a személyid nem?
2021. máj. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Vészhelyzet a 90-es években volt a tévében. Carter doktor és társai...
2021. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%

Természetesen lejárt jogosítvánnyal nem vezethetsz.

Az érvényesség meghosszabbítása jogosítványra NEM VONATKOZIK.


Szép is lenne, ha az amúgy shit, impotens, kancsó magyar parlament belevakkantana abba, hogy orvosilag ki alkalmas járművezetésre és ki nem.

2021. máj. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus okoskodó senkiházi kérdező
2021. máj. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
4. De vezethetsz.
2021. máj. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében elrendelt veszélyhelyzet során teendő intézkedésekről szóló 41/2020. (III. 11.) Korm. rendelet hatályba lépését, azaz 2020. március 12-t követően lejáró okmányok érvényesek maradnak. A rendelkezés a magyar állampolgárok Magyarország területén hatályos hivatalos okmányaira (személyi igazolvány, jogosítvány, lakcímkártya) vonatkozik.
2021. máj. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
És a forgalmi sem jár le.
2021. máj. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Most jeleztek a belügyből, hogy júli 14-én az enyém lejár. És odaírták: Tájékoztatjuk, hogy a 2020. november 4. napján életbe lépett veszélyhelyzet ideje alatt lejáró vezetői engedély a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényes.

Ezt az új érvényességi időt a nyilvántartásba nem kell bejegyezni és az okmányon nem kell feltüntetni.

2021. máj. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 és sokan mások: Köszi az értékes választ! Az enyém 2020. November 22.-én járt le, de akkor nem kaptam meg ezt az értesítést a nyilvántartóból. Azóta így vezetek, mert már akkor is tudtam a veszélyhelyzetről.
2021. máj. 16. 11:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!