Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segitett mar valakinek? A...

OliaTIRA kérdése:

Segitett mar valakinek? A Banki hitelkarosultak egyesulete?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 22:41
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Milyen ugyetek volt? Es mennyi penzt kertek toletek?
2010. aug. 23. 22:47
 2/23 anonim ***** válasza:

Pénzt??? Szerintem nem kérnek pénzt!

Én pont a héten hívtam fel őket tanácsot kérni.

Ki akarják fizettetni velem az OTP-ben az elhunyt apám számlahitelét. Mivel semmit nem örököltem utána, nem is örökölhetek adósságot sem! (Mivel ezt csak az örökség mértékéig lehet örökölni.)

Csak az ő nevén volt, tehát semmi közöm hozzá. Én is így tudtam, de a bank kötötte az ebet a karóhoz.

A BHKE-nél azt mondták, bepróbálkoznak, mert jutalékot kapnak a behajtott pénz után. Ne hagyjam magam, és kérjem, hogy írásban küldjék meg nekem, hogy milyen számú üzletszabályzatra hivatkozva követelnek tőlem.

Nekem ebben segítettek.

2010. aug. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Múlt héten volt bocsi.
2010. aug. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

A bankokat ki kell irtani.

Bankok helyett tankok !!!

2010. aug. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
hat en is folhivtam oket es szept. 1sejere kaptam idopontott. Te voltal naluk vagy csak telefonon? Nekem azt mondtak a telefonba hogy egyszeri 10ezer forint ugyintezoi dij. (ingatlan-vegrehajtasi ugyem van) adossagot nem lehet orokolni? en akkor hogy orokoltem tobb mint 2millio forint adossagot?
2010. aug. 24. 00:15
 6/23 anonim válasza:
Adósságot csak az örökölt vagyon értékéig lehet maximum. Tehát ha Te örököltél egy x millió értékű ingatlant, akkor előfordulhat hogy vele együtt a 2m is.
2010. aug. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
es ha ezt nemtudom fizetni akkor mivan? semmi vagyonom nincs.
2010. aug. 24. 17:23
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha elfogadtad az örökség pozitív részét, akkor egyúttal vállaltad a negatív velejáróját is. Tehát, ha pl. örököltél egy 10M-s lakást, de volt az örökhagyónak 4M-s adóssága is, akkor ki kell fizetnek a 4M-t. Adósságot csak az örökség mértékéig örökölhetsz, tehát ha 10M az adósság, és 4M az örökség, akkor nyilván le kell mondani az örökségről, tehát nem elfogadni. Akkor is el kell menni a közjegyzőhöz, mert ezt is csak írásban lehet megtenni.
2010. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ja, és én voltam az 1, 2, és az előző is.

Én csak telefonon kérdeztem őket, mert ebben az esetben nem kell helyettem ügyet intézniük, csak megkérdeztem, hogy mihez van joga a banknak, és nekem.

2010. aug. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Mivel anyu meghalt orokoltem a hazbol 1/3mad reszt ez 4milliot er. is a telyes haz 12milliot er .Az 1/3 reszemen van 2.6 mil tartozasom van akkor nyilvanvalo hogy 1.4mill jarna nekem. . Ezt nem tudja megmagyarazni az az ugyved aki elvette a hazat hogy nekem mer nem jarna 1.4mill forint. Jartam mar 3ugyvednel es mindegyik fel hogy segitsen nekem.
2010. aug. 24. 23:15
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!